28 marca 2018

Ostrów Tumski w Poznaniu ze swoją ponad tysiącletnią historią, gdzie kwartet Il Divo wystąpi za niespełna 3 miesiące, idealnie wpisuje się na listę niezwykłych miejsc koncertowych zespołu. Sąsiedztwo brytyjskich zamków, kilkusetletnie parki, starożytne amfiteatry – w takich plenerach Il Divo często występuje! 

 

Ostrów Tumski jest jedyną pozostałą w Poznaniu wyspą na Warcie. Otaczają ją dwa ramiona rzeki: szersze – zachodnie jest głównym nurtem Warty, oraz węższe – wschodnie, nazywane Cybiną, podobnie jak rzeczka, przepływająca przez Jezioro Maltańskie i do tego ramienia uchodząca. Zespół urbanistyczno-architektoniczny Ostrowa Tumskiego i pobliskiej Śródki od 50 lat figuruje w rejestrze zabytków, a 10 lat temu został uznany przez prezydenta RP za pomnik historii. Na wyspie, tuż obok przepływającej Warty i sąsiedztwie katedry, w miejscu o ponad tysiącletniej historii, wystąpi światowej sławy kwartet Il Divo. Zespół bardzo chętnie wychodzi z hal i stadionów, by koncertować w niezwykłych okolicznościach. Ostrów Tumski wpisuje się wprost idealnie do preferencji międzynarodowej grupy wokalnej, która będzie mogła dodać do listy swoich niezwykłych miejscówek również te okolice Poznania – urokliwe i spektakularne swoją historią. 

 

 

Trasa Timeless Tour rozpocznie się wprawdzie od meksykańskich hal – już w kwietniu, ale latem Il Divo pawie wyłącznie wystąpi w plenerach, i to jakich! Koncerty na dworze zapoczątkuje właśnie wieczór na Ostrowie Tumskim w Poznaniu z okazji 1050-lecia powstania biskupstwa poznańskiego. Kolejnym miejscem, w którym Il Divo zaśpiewa poza halą, będą okolice szkockiego zamku w Edynburgu – jednej z najpotężniejszych fortec Wielkiej Brytanii. Później kwartet zaprezentuje się jeszcze na terenach zielonych posiadłości Euston Park w Thetford i Euston Hall w Suffolk w Anglii. Tłem scenerii koncertowej Il Divo będzie także XVI-wieczny zamek Englefield w Reading, by tydzień później zmienić się w posiadłość w Regley Hall datowaną na XVII wiek. To tylko niektóre okazałe zabytkowe miejscówki, w których zaśpiewają Carlos Marin, Urs Toni Bühler, Sebastien Izambard i David Miller z Il Divo.


Jedną z perełek na trasie z pewnością będzie także amfiteatr Scarborough – umiejscowiony na skraju lasu i fosą z wodą oddzielającą scenę od publiczności. W Dublinie natomiast zaplanowano koncert w ogromnym parku okalającym Trinity College. Po wyjeździe z Wysp Brytyjskich Il Divo skieruje się do Hiszpanii, by wystąpić w kompleksie Plaza de Toros Almeria, która jeszcze dzisiaj jest areną walk toreadorów. Tegoroczny sezon na koncerty plenerowe zespół zakończy we wrześniu w starożytnym Teatrze Rzymskim w Meridzie – wzorowanym na koloseum.   

 

Ostrów Tumski – kolebka polskiej państwowości i chrześcijaństwa – na tym tle wygląda imponująco! To jedno z najstarszych miejsc, w którym w tym roku zaprezentuje się Il Divo. Warto dodać, że w dużej mierze na urok tego miejsca wpłynie też rzeka Warta.
Ta sceneria rzeczywiście jest przepiękna! Na tę okoliczność postanowiono sprowadzić na Wartę jednostki pływające, które zostaną pięknie oświetlone lampionami. To będzie imponujący obraz naszego miasta – mówi poznanianin Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. Orkiestra TM wystąpi razem z artystami podczas wielkiego koncertu Il Divo na Ostrowie Tumskim.  

 

 

Całe wydarzenie uświetniające obchody 1050-lecia założenia biskupstwa poznańskiego odbędzie się 22 czerwca. Wstęp dla szerokiej publiczności będzie bezpłatny. W sprzedaży są bilety na numerowane miejsca siedzące w pobliżu sceny w cenie 170 zł (sektor A) i 120 zł (sektor B). Nabywać je można poprzez stronę eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

Organizatorami koncertu będą: Archidiecezja Poznańska oraz agencja Prestige MJM.  

 

Galeria