9 czerwca 2014
22 czerwca wszystkie drogi będą prowadzić do Rybnika na koncert zespołu 30 Seconds to Mars. Ale po imprezie dobrze jest wrócić do domu.
 
Dobra wiadomość dla tych osób, które po rybnickim koncercie Jareda Leto i spółki będą chciały się dostać do Katowic, skąd planują dalszą drogę powrotną. Dzięki prywatnym przewoźnikom w tym dniu będzie uruchomiona specjalna komunikacja autobusowa, która pozwoli wydostać się z Rybnika tym, którzy na koncert nie wybierają się własnym środkiem transportu.
 
Autobusy będą podstawione od godziny 23.10 na przystanku Rybnik Północ Rondo Gliwickie, kierunek ulica Wyzwolenia.
 
Odjazd autobusów przewidziany jest o godzinie 23.30 albo 20 minut po zakończeniu koncertu. Docelowym punktem w Katowicach będzie przystanek Dworzec PKP (na placu OMP).
 
Bilety kosztują 15 zł, można je kupować albo poprzez stronę internetową, taki zakup będzie też możliwy u kierowcy autobusu, ale tylko w przypadku wolnych miejsc.
 
Rezerwacje miejsc można dokonywać do dnia 17 czerwca, wysyłając email na adres: [email protected] z potwierdzeniem wpłaty (Inter Sp. z o.o. 47-100 Strzelce Opolskie ul. Marka Prawego 24 konto PKO BP nr 40 1020 2368 0000 2402 0396 8302, kwota 15 zł tytułem  „rezerwacja po koncercie”, należy też podać swoje imię i nazwisko) W temacie wiadomości trzeba napisać "rezerwacja po koncercie). Osoby, które dokonają rezerwacji mogą liczyć na miejsce w autobusie.
 
Dodatkowa komunikacja będzie także uruchomiona w kierunku Wodzisławia Śląskiego, do Jastrzębia i Gliwic.
 
Ponadto w dniu 22 czerwca każdy kto posiada bilet wstępu na koncert 30 Seconds to Mars na stadionie miejskim przy ulicy Gliwickiej, będzie mógł skorzystać z transportu zbiorowego na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku za darmo.