16 stycznia 2017

Muzycy światowej sławy, zdobywcy prestiżowych nagród muzycznych, goście pałacu Buckingham i prezydenta Obamy, niebywale utalentowani wiolonczeliści promujący gatunek classiccal crossover i autorzy uznanych na całym świecie coverów – mowa o 2Cellos, bo to właśnie oni rozgrzeją swoimi smyczkami atmosferę w warszawskim Torwarze! Koncert odbędzie się 20 listopada, a jego organizatorem będzie agencja Prestige MJM.

 


Luka Sulic i Stjepan Hauser, to duet chorwackich wiolonczelistów, który zadebiutował na rynku w 2011 roku prezentując swoją wersję utworu „Smooth Criminal” Michael’a  Jacksona i wzbudzając przy tej okazji światową sensację. Siła ich talentu bardzo szybko zapewniła im miliony fanów. Nie poprzestając na laurach, zachwycali coraz to nowszymi aranżacjami wielu popularnych utworów takich artystów jak: U2, Guns N' Roses, Nine Inch Nails, Sting, Coldplay, Nirvana, Muse, Kings of Leon AC/DC, czy Avicii. Szczytem wybitnych umiejętności okazała się ich aranżacja utworu „Voodoo People” formacji The Prodigy. W ten sposób przełamali bowiem – nieistniejące dla nich – granice mieszania gatunków muzycznych.


Duet ma na swoim koncie już 3 albumy. Pierwszy, zatytułowany po prostu „2Cellos”, powstał w 2011 roku i zapewnił muzykom udany start do kariery. Do nagrania kolejnego krążka dwa lata później 2Cellos zaprosili znamienite gwiazdy, takie jak: Elton John, Lang Lang, Naya Rivera, Steve Vai, Sky Ferreira i Zucchero. Zespół dwukrotnie wyruszył w trasę koncertową z Eltonem Johnem, towarzysząc mu również w Polsce.


– Idźcie i zobaczcie ich na żywo bo to naprawdę jest zdumiewające. Nie pamiętam żebym zobaczył cokolwiek bardziej ekscytującego, od czasu kiedy widziałem Jimiego Hendrixa na żywo w latach sześćdziesiątych – w ten oto sposób o duecie chorwackich wiolonczelistów wypowiedział się Elton John.


Luka Sulic i Stjepan Hauser występowali już w największych światowych halach, niejednokrotnie wypełniając je po brzegi. Byli gwiazdami gali rozdania nagród Emmy w Los Angeles, uświetnili Jubileusz Królowej Elżbiety w Wielkiej Brytanii, mieli również przyjemność swoim występem zachwycić prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę. Serca fanów na całym świecie podbija relacja z koncertu w chorwackiej Puli gdzie publiczność mogła oddać się dźwiękom najsłynniejszych coverów w otoczeniu niebywale klimatycznej scenerii.

 


W 2015 roku powstał trzeci album 2Cellos noszący nazwę „Cellovere”, na którym znajduje się między innymi słynny cover AC/DC “Thunderstruck”, którego oglądalność przekracza 77 miliony (!) odsłon na You Tubie.


– Koncert 2Cellos to wydarzenie nietuzinkowe, które z pewnością przyciągnie rzesze fanów nie tylko muzyki klasycznej. Myślę, że będzie to wyjątkowa okazja aby zobaczyć jak kapitalnie można połączyć ze sobą różnorodne gatunki muzyczne w utwory, które wydawałyby się niemożliwe do zaaranżowania – twierdzi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM

 

2Cellos wystąpią w hali Torwar w Warszawie 20 listopada 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie będzie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Oficjalna sprzedaż biletów ruszy w najbliższy piątek, 20 stycznia, o godzinie 10:00. Wcześniej rozpocznie się przedsprzedaż poprzez stronę: http://www.2cellos.com/tickets/.

 

Galeria