Słoneczne piosenki i mistrzowscy artyści na Koncercie Pod Wieżą

14 lipca 2022

Ewa Bem, Wiesław Prządka, Jose Torres, Gosha Kowalińska, Piotr Baron, Patrycja i Jacek Kotlarscy oraz cała plejada wybitnych muzyków – to wykonawcy niezwykłego koncertu u stóp wieży widokowej na wysokości niemal 900 metrów nad poziomem morza. Tematem tegorocznej edycji będzie SUMMERTIME, czyli muzyka lata. Koncert odbędzie się pod koniec wakacji, a zapierające dech krajobrazy każdy dostanie gratis! To będzie uczta dla ucha i oka.

 


Wieża widokowa w okolicy Krynicy-Zdroju, przy której odbędzie się koncert, została wybudowana w górnej części ośrodka Słotwiny Arena na wysokości prawie 900 m n.p.m. To właśnie z tego miejsca można podziwiać piękne wschody i zachody słońca oraz zalesione wzgórza pasma Jaworzyny. Tym razem będzie to również miejsce spotkania wspaniałych muzyków. Repertuar wydarzenia nie ma sobie równych.


Ewa Bem – wokalistka nazywana „pierwszą damą polskiego jazzu”, wykonująca także muzykę pop oraz blues, jest również autorką tekstów piosenek. Do historii muzyki jazzowej i rozrywkowej weszły jej wykonania utworów: „Żyj kolorowo”, „Moje serce to jest muzyk”, „Gram o wszystko” czy „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Współpracowała z czołówką muzyków jazzowych, takimi jak Andrzej Jagodziński, Marek Bliziński czy Jan Ptaszyn Wróblewski, poza tym występowała także z grupami Big Warsaw Band, Alex Band i Górny Orchestra. Koncertowała w Polsce i na całym świecie, m.in. na Kubie, w Indiach, państwach skandynawskich i Europy Zachodniej oraz USA. Podczas Koncertu Pod Wieżą zaśpiewa m.in. tytułową piosenkę koncertu „Summertime”, a także: „Żyj kolorowo”, „Podaruj mi trochę słońca” czy „Moje serce to jest muzyk”.
Małżeństwo Jacek i Patrycja Kotlarscy to jedni z najlepszych polskich wokalistów wykonujących z powodzeniem muzykę musicalową, pop, bossanowę, sambę, jazz i soul. Jacek Kotlarski był pomysłodawcą projektu „Tribut to Andrzej Zaucha”, uwiecznionym przez TVP. Jako wokalista sesyjny, nagrywał z takimi artystami jak:  Ryszard Rynkowski, Krzysztof Herdzin, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki, Irena Santor. Śpiewał także w wielu programach telewizyjnych i wielokrotnie uczestniczył w największych polskich festiwalach muzyki rozrywkowej (m.in. Opole, Sopot, Top Trendy). Związany z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie śpiewał m.in. musicalach pt. „Piloci”, „Mamma Mia!”, „Deszczowa piosenka”, „Taniec wampirów”, „Koty”. Jego żona Patrycja od piętnastego roku życia śpiewała w słynnym musicalu „Metro” w Teatrze Buffo. Na stałe również związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie śpiewała w takich przedstawieniach jak „Grease”, „Miss Sajgon”, „Upiór w operze”, „Nędznicy”. Patrycja i Jacek Kotlarscy w koncercie SUMMERTIME wykonają m.in. „Tyle słońca w całym mieście”, „Wakacje z Blondynką”, „Historia jednej znajomości”, „Dmuchawce, latawce, wiatr” a także „Sunshine Reggae” z repertuaru Boba Marleya czy „You will never Find”, które śpiewa Michael Bublé.
Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia tak jak w poprzednich latach jest Wiesław Prządka, który jako jedyny Polak gra na bandoneonie diatonicznym. To rodzaj ręcznej harmonii i instrumentu typowego dla argentyńskiego tanga. Muzyk będzie również jednym z wykonawców koncertu. W jego interpretacji usłyszymy hity muzyki klasycznej. Nie zabraknie tego najbardziej reprezentacyjnego, czyli „Lata” z “Czterech pór roku” Vivaldiego w wykonaniu Marcina Suszyckiego na skrzypcach i Wiesława Prządki na akordeonie. Wybrzmi także uwertura do opery „Carmen” Bizeta – w wykonaniu Wiesława Prządki z orkiestrą. Podczas Koncertu Pod Wieżą wystąpi także Gosha Kowalinska, która w 2019 roku zadebiutowała w Warszawskiej Operze Kameralnej jako Maria w „Marii de Buenos Aires” w reżyserii Michała Znanieckiego. Za tę rolę otrzymała w 2021 roku Nagrodę Jana Kiepury jako najlepsza śpiewaczka operowa w Polsce. W podniebnym amfiteatrze artystka zaśpiewa nieśmiertelną arię Habanery z opery “Carmen”, a wraz z  zespołem Wiesława Prządki QUINTETO TANGO NUEVO – wykona również dwa wielkie przeboje Astora Piazzolli. Gwiazda polskiego jazzu, saksofonista Piotr Baron zaprezentuje publiczności najpopularniejsze bossanovy Antonia Carlosa Jobima, a wspólnie z Wiesławem Prządką zagrają wiązankę popularnych samb brazylijskich. W letni wieczór nie zabraknie także najgorętszych przebojów muzyki kubańskiej z filmu BUENA VISTA SOCIAL CLUB w wykonaniu Jose Torresa – kubańsko-polskiego muzyka i perkusisty, założyciela pierwszej w Polsce orkiestry salsowej – oraz jego grupy Havana Dream.
Koncertowy wieczór poprowadzi znany gawędziarz i artysta kabaretowy Artur Andrus.


SUMMERTIME, czyli Koncert pod Wieżą 2022 odbędzie się 27 sierpnia na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie www.biletserwis.pl oraz w kasach Słotwiny Arena – wieża widokowa w Krynicy-Zdroju.


Każda wejściówka upoważniać będzie do wejścia na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 9:00-16:00 oraz przejazdu koleją krzesełkową (w górę i w dół). Bilet należy okazać w biurze koncertu w dniu wydarzenia. Więcej informacji pod numerem telefonu 512-409-801. Organizatorem koncertu jest Słotwiny Arena we współpracy z agencją Prestige MJM.