8 czerwca 2015
Cuba de Zoo, Last Grey Ocean, FOSFOR, Offensywa, De Indigo oraz Ciabatta to zwycięzcy  ostatnich eliminacji regionalnych do konkursu Jarocińskich Rytmów Młodych, które odbyły się w miniony weekend w Gdańsku oraz w Poznaniu. Nagrodzone formacje zostały tym samym zakwalifikowane do półfinałowej piętnastki, która  już w najbliższą sobotę wystąpi w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka, gdzie powalczy o występ na Dużej Scenie podczas tegorocznego Jarocin Festiwal. 
 
W ramach sobotnich przesłuchań w Gdańsku, które miały miejsce w popularnym studenckim klubie Xkwadrat, na scenie pojawiło się 10 młodych formacji. Konkursowe jury w składzie: Irek Agrest Andres, Leszek Biolik oraz Marek Kurzawa postanowiło uhonorować biletem do półfinału zespoły: Cuba de Zoo, Last Grey Ocean oraz FOSFOR. Zgodna opinia jurorów nie sprowokowała ich tym razem do przyznania dodatkowych wyróżnień.
 
Ostatnia grupa zespołów zakwalifikowanych do występu w Spichlerzu, została wyłoniona w niedzielę, w poznańskim klubie Blue Note. Tym razem artystom przysłuchiwało się pięcioosobowe jury, w którym zasiedli: Leszek Biolik, Irek Agrest Andres, Marek Kurzawa, Krzysztof Wodniczak oraz Jacek Jędrzejak. Spośród 12 kapel, zaprezentowanych na wielkopolskiej scenie, do półfinału zaproszono formacje: Offensywa, De Indigo oraz Ciabatta.  Eksperci nie kryli także swojego uznania dla zespołów Sielska, Envia oraz Usta Mariana, które nagrodzono wyróżnieniem oraz wpisaniem na listę rezerwową konkursu.
 
 
Gościem specjalnym eliminacji regionalnych w Gdańsku oraz Poznaniu był zespół Shot for Mia. Czteroosobowa formacja z Wielkiej Brytanii wystąpiła w trakcie obrad jurorów, wywołując entuzjazm wśród publiczności. 
 
Weekendowe rundy eliminacyjne zamknęły tym samym pierwszy etap Jarocińskich Rytmów Młodych, który odbywał się w aż pięciu miastach Polski. W finałowej piętnastce półfinalistów znalazły się zespoły: BAOBAB, Tora Tora Tora, Arcy Młyn, Bezsensu, NIKT, Na Tak, Fri stejdż bend, BLUE DEEP SHORTS, Last Grey Ocean, FOSFOR, Offensywa, De Indigo, Ciabatta, Wyrok oraz Sielska (dwa ostatnie zespoły zakwalifikowane zostały z listy rezerwowej w miejsce formacji 8 lat w Tybecie oraz Cuba de Zoo, które z różnych powodów nie będą mogły pojawić się w Jarocinie). 
 
Półfinaliści wystąpią przed jarocińską publicznością oraz jurorami już 13 czerwca, na scenie Spichlerza Polskiego Rocka. Do wielkiego finału zostanie zakwalifikowanych 8 najlepszych formacji. Organizatorzy wręczą także 3 dzikie karty
 
Jak przyznają jurorzy, z uwagi na wysoki poziom tegorocznych eliminacji do Rytmów Młodych, wybór zwycięskiej piętnastki nie był łatwy, choć tak naprawdę dalsze losy konkursu w dużym stopniu rozstrzygnie nadchodzący półfinał w Spichlerzu. 
 
Dla mnie rockowy band musi mieć pazur i powinien posiadać własny charakter pisma. Jeśli tego nie ma, pomimo świetnych umiejętności, daleko nie zajdzie. Przesłuchania na żywo zweryfikowały oczywiście kilka zespołów, ale i tak mieliśmy kłopot, żeby wybrać trzy najlepsze z każdej eliminacji. O faworytach wolałbym nie mówić, bo koncert w Spichlerzu może wszystko zmienić – skomentował Jacek Jędrzejak, muzyk zespołu Big Cyc oraz juror tegorocznych eliminacji konkursowych. 
 
Karnety na tegoroczny Jarocin Festiwal (17-19 lipca) można zakupić za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl na terenie całego kraju, w sieci salonów Empik oraz w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Na stronie prestigemjm.com można także nabyć bilety na oficjalne pole namiotowe festiwalu.