Skalne miasto pierwszym przystankiem nowej trasy Il Volo

14 czerwca 2019

Il Volo zaczyna trasę koncertową z całkowicie nowym materiałem! Za trzy miesiące zaprezentuje go także w Polsce, podczas koncertu w Arenie Gliwice. Co oprócz „Musica che resta” i „A chi mi dice” zaśpiewa popularne, pop-operowe, włoskie trio?

 

Na początku czerwca Il Volo wystąpiło na gali Seat Music Awards z piosenką „A chi mi dice”, jednak od kilku dni trwają już intensywne próby przed rozpoczynającą się zupełnie nową trasą koncertową promującą najświeższy krążek grupy – „Musica”.

 

Pierwszym przystankiem będzie piękna Matera, położona na południu Włoch, niespełna godzinę jazdy samochodem od nadmorskiego Bari. W historycznej części miasteczka znajduje się Cava Del Sole – plac, często pełniący funkcję koncertową. Naturalną scenografię dla artystów stanowią tam skały. To dla Il Volo bardzo ważny etap kariery. Management zespołu  również przykłada do niego wagę określając go koncert mianem „wielkiego wydarzenia”. Wokaliści zdradzili, że wykuta w skałach Matera posłuży za tło do nagrania ich trzeciego teledysku. Czy po premierowym „Musica che resta” i drugim „A chi mi dice” nagrają „Lontano dagli occhi”, jak chciałyby polskie fanki tria? Którą z piosenek wybrali – dowiemy się wkrótce.

 

Koncert w Materze odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca. Chłopaki na swoim oficjalnym profilu  ogłosili, że szykują specjalną niespodziankę. Co to będzie? Występ u ich boku Alessandro Quarty – ekspresyjnego skrzypka jazzowego, ale także aktora dubbingowego i producenta. Muzyk obwieścił na instagramie, że będzie dzielił scenę z Il Volo podczas całej włoskiej trasy koncertowej.

 

 

Po Materze, pięć dni później zespół wystąpi w Teatro di Verdura w Palermo. Do tego miasta zresztą powróci 29 czerwca, by zaśpiewać na Foro Italico. Ten występ – bezpłatny dla publiczności, dzięki dotacji miasta – będzie transmitowany na żywo w Radio Italia. Oprócz tego w czerwcu Il Volo  wystąpi także w Palmanova i Rzymie. Kolejne włoskie koncerty czekają trio już w lipcu. Odwiedzą takie miasta jak: Genua, Cinquale, Locarno, Cattolica, Taormina, Bartella, Lecce i Chieti. Na jeden dzień wyskoczą także do Attard na Malcie. Wokaliści zaśpiewają przede wszystkim na otwartych arenach: placach, parkach i amfiteatrach. I chociaż we wrześniu  odwiedzą Europę Środkowo-Wschodnią, w tym także Polskę, nie przeszkodzi im to oficjalnie zamknąć włoskiej trasy wielkim koncertem 24 września w Arenie Verona – podobnej do rzymskiego Koloseum.

 

Podczas zaplanowanej trasy, fani usłyszą piosenki z najnowszego albumu „Musica”, ale zapewne nie tylko na ich ostatniej płycie skupi się ich koncert. Zapewne nie zabraknie wielkiego przeboju „Grande Amore”, a być może chłopaki zaśpiewają również „Il Mondo”? A może wrócą częściowo także do klasyki, jaką prezentowali na poprzedniej trasie promując płytę „Notte Magica”? Wszystko wiadomo będzie już po pierwszych włoskich koncertach! O tym, jak ważna jest dla nich cała trasa związana z płytą „Musica” świadczy udostępnienie przez Piero Barone, jednego z wokalistów, na swoim profilu na instagramie wielkiej reklamy polskiego koncertu Il Volo, widniejącej m.in. na budynku CH Arkady we Wrocławiu! Trio śledzi konta polskich fanklubów i już trzeci raz w swojej 10-letniej karierze zawita do Polski!

 

– Wiemy, że polskie fankluby śledzą poczynania wokalistów z Il Volo, ale żeby oni sami podpatrywali co fani publikują – przyznam, że nie często się to zdarza. Świadczy to o tym, że dla zespołu koncert w Polsce jest także bardzo ważny. Nic dziwnego, mamy wspaniałą publiczność, a akcje koncertowe dodają smaczku każdemu występowi tria – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, organizator polskich występów Il Volo.

Koncert Il Volo odbędzie się 14 września w Arenie Gliwice. Bilety do nabycie za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com. Na koncert w Arenie Gliwice zaprasza Miasto Gliwice.