7 stycznia 2016
Sixx:A.M., amerykańska hardrockowa grupa z Los Angeles już w kwietniu rozpocznie swoje międzynarodowe tournée, które w założeniu ma potrwać aż dwa lata. Zespół legendarnego Nikki Sixxa, DJ Ashby oraz Jamesa Michaela zaplanował dotychczas dwanaście występów na rockowych festiwalach na całym świecie. Już 7 czerwca formacja zagra także na scenie łódzkiego Power Festival.
 
30 kwietnia Sixx:A.M. rozpocznie amerykańską odsłonę najnowszej trasy koncertowej, grając na Fort Rock Festival, jednej z największych imprez ciężkiego brzmienia w stanie Floryda. Na jednej scenie zaprezentują się wówczas także m.in. Megadeth, Anthrax, Rob Zombie oraz Five Finger Death Punch, tegoroczna gwiazda Jarocin Festiwal 2016. Jeszcze tego samego dnia formacja Nikki Sixxa, DJ Ashby oraz Jamesa Michaela zagra również na deskach Welcome to Rockville, cenionego festiwalu corocznie odbywającego się w amerykańskim Jacksonville. Line-up tej imprezy wzbogacą również m.in. Bring Me The Horizon, Megadeth, ZZ Top oraz Lamb of God. Amerykańską odsłonę tej części trasy zwieńczą występy Sixx:A.M. na prestiżowych amerykańskich festiwalach Carolina Rebellion oraz Rock on the Range.
 
Na początku czerwca zespół przyleci na Stary Kontynent, by wystąpić z kolei na aż ośmiu europejskich festiwalach ciężkiego brzmienia. Ta część trasy rozpocznie się już 2 czerwca, kiedy hardrockowa formacja z Kalifornii zagra na włoskim festiwalu Gods Of Metal 2016. Kilka dni później, bo już 7 czerwca, Sixx:A.M. pojawi się w Polsce, by – razem z grupą Korn oraz Megadeth – zagrać dla łódzkiej publiczności podczas wydarzenia Power Festival. Po koncercie w naszym kraju formacja pozostanie w Europie jeszcze kilka tygodni, by wziąć udział w szwedzkim Sweden Rock Festival, francuskim Hellfest, belgijskim Grasspop Festival, szwedzkim Gröna Lund, norweskim Tons Of Rock a także duńskim Copenhell.
W czerwcu w Atlas Arenie będziemy gościć aż trzech znakomitych wykonawców. Oprócz Sixx:A.M. dla polskiej widowni zagrają również Korn oraz Megadeth. Podobnie jak w przypadku występów w Stanach, te legendy spotkają się więc na jednej scenie również w Polsce. Nie ma wątpliwości, Power Festival to impreza, która mocnym akcentem zaznaczy się na koncertowej mapie naszego kraju. – przyznaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie.
Przyjazd Sixx:A.M. do Polski będzie doskonałą okazją, by usłyszeć nowy materiał grupy, który niebawem ujrzy światło dzienne. W najnowszych wypowiedziach Nikki Sixx podkreśla, że w bieżącym roku chce skupić się wyłącznie na graniu w formacji Sixx:A.M. W wywiadzie dla RockSverige muzyk przypomniał ponadto, że zespół ma przed sobą wydanie podwójnego wydawnictwa płytowego, aż pięciu niezwykle udanych singli, a także rozpoczęcie trasy koncertowej, która w założeniu ma potrwać aż dwa lata. Wiele wskazuje na to, że w trakcie nadchodzącego tournée usłyszymy także materiał innych zespołów, w których występowali członkowie Sixx:A.M, w tym m.in. Mötley Crüe oraz Guns N' Roses.
Nowy zespół Nickiego Sixx A.M. składający się z niego samego, Dj Ashby i Jamesa Michaela ma co prawda na koncie, „zaledwie” dwa międzynarodowe przeboje, jednak na koncertach nie braknie utworów stworzonych przez poprzednie zespoły Sixx A.M. I tu kluczowa wydaje się być postać Dj Ashby, który wcale nie jest Dj-em, tylko gitarzystą. Gitarzystą na tyle dobrym, że gdy AXL Rose postanowił przywrócić do życia zespół do którego nazwy zachował, prawa czyli legendarne Guns’n roses to właśnie Ashba miał zastąpić Slasha. Gdy Axl Rose pokłócił się ze swoim gitarzystą i ich drogi rozeszły się, nikogo to nie zdziwiło. Jednak „bycie członkiem Guns n’ Roses „Dj” ma „zaliczone”. Co daje pretekst, by grać na koncertach utwory „swej byłej kapeli”. Jak coś to nie skarżcie się „że obiecywałem” ale sądzę, że jest duża szansa na posłuchanie na żywo utworów „Gunsów”, granych przez naprawdę dobrych muzyków. – sugeruje Mikołaj "Jaok" Janusz, popularny dziennikarz muzyczny.
Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadteh oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.