5 kwietnia 2016

Sixx:A.M., amerykańska hardrockowa grupa z Los Angeles, podzieliła się z fanami najnowszym singlem, zapowiadającym album "Prayers For Demand". Premierowy utwór zebrał doskonałe recenzje fanów oraz krytyków muzycznych.  Już 7 czerwca formacja zagra na scenie łódzkiego Power Festival, gdzie wystąpią także zespoły: Korn, Megadeth oraz Scream Maker.

 

"You Have Come To The Right Place" to tytuł najnowszego singila formacji Sixx:A.M., zapowiadającego album "Prayers For The Damned", który ujrzy światło dzienne 29 kwietnia. Dzień później formacja rozpocznie amerykańską odsłonę najnowszej trasy koncertowej, grając na  Fort Rock Festival, jednej z największych imprez ciężkiego brzmienia w stanie Floryda. Na jednej scenie zaprezentują się wówczas także m.in. Megadeth, Anthrax, Rob Zombie oraz Five Finger Death Punch, tegoroczna gwiazda Jarocin Festiwal 2016. Jak oceniają eksperci, najnowszy utwór grupy bez wątpienia zajmie istotne miejsce na koncertowej setliście nadchodzącej trasy.

 

– Sixx:AM bez zaskoczeń zaserwuje jako drugi utwór na swojej płycie kawałek szybko wpadający w ucho, który bez wątpienia trafi na koncertową setlistę, a może nawet będzie otwierał koncerty, bo absolutnie się do tego nadaje, nie tylko pod względem muzycznym, ale też lirycznym. Dodający otuchy, przebojowy, rockowy kawałek, który nie zbawi świata, ale na pewno uczyni go nieco przyjemniejszym – ocenił Marcin Kubicki z magazynu Gitarzysta.

 

 

Przyjazd Sixx:A.M. do Polski będzie doskonałą okazją, by usłyszeć nowy materiał grupy, który niebawem ujrzy światło dzienne. W najnowszych wypowiedziach Nikki Sixx podkreśla, że zespół ma przed sobą wydanie podwójnego wydawnictwa płytowego, aż pięciu niezwykle udanych singli, a także rozpoczęcie trasy koncertowej, która w założeniu ma potrwać aż dwa lata.

 

– Ciężki marszowy rytm, potężny bas, wokal, rytmicznie recytujący, momentami wykrzykujący słowa zwrotki by w refrenie wejść w melodyjny harmoniczny zaśpiew kierują skojarzenia w stronę "Czarnego albumu" zespołu Metallica, ze szczególnym naciskiem na hit "Sad but true". Utwór "You have come to The Right Płace", również ma wszelkie predyspozycje by wielkim międzynarodowym przebojem zostać. To co z jednej strony jawi się jako niezbyt oryginalne podejście do rocka, z drugiej może być traktowane jako pójście w stronę tego co w ciężkiej muzyce sprawdzone i najbardziej cenione. Mnie cieszy, że zespół odchodzi od syntezatorów i innych "nowinek" na rzecz rytmicznej, gitarowej jazdy. Tożsame z tytułem słowa refrenu, zapewniające słuchacza, że pojawił się we właściwym miejscu to chwytliwy "szlagwort" który na pewno celnie wpisze się w kontekst nie tylko pełnych energii koncertów Sixx A.M., ale też każdej porządnej, rockowej domówki – przyznał Mikołaj "Jaok" Janusz z Antyradia. 

 

 

– Bardzo smakowite, współczesne amerykańskie pop metalowe granie, zahaczające o tzw. nu metal, gdzie nowego wymiaru nabierają pojęcia „aranżacja” i „realizacja nagrań”. Słyszę tu echo ostatnich produkcji Motley Crue, ale z oczywistych względów (producent, basista) nie mogło być inaczej. Życzyłbym sobie żeby jakiś polski band próbujący takiej stylistyki tak dobrze kiedyś zabrzmiał, ale nie wiem czy tego dożyję (śmiech) –  dodał Michał Wrona z formacji Scream Maker, która także wystąpi na scenie Power Festival.

 

Nie ma więc wątpliwości, że – dzięki występom formacji Korn, Megadeth , Sixx:A.M. oraz- Power Festival zagwarantuje wszystkim uczestnikom potężną dawkę ciężkiego brzmienia i niezapomnianych wrażeń. Zróżnicowany line-up wydarzenia został przygotowany z myślą o kombinacji stylów, oscylujących wokół szeroko pojętej muzyki rockowej, a także thrash oraz nu metalowej. Impreza to również ukłon w stronę wszystkich miłośników muzycznych poszukiwań oraz słuchaczy otwartych na różne nurty oraz gatunki.

 

Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadteh, Sixx: A.M. oraz Scream Maker odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.