8 marca 2016

Do sieci trafił najnowszy utwór amerykańskiej formacji Sixx:A.M., zatytułowany „Rise”. Piosenka zapowiada najnowszy album zespołu – "Prayers For The Damned Vol. 1” –  którego premierę wyznaczono na 29 kwietnia. Nikki Sixx, DJ Ashba i James Michael już 7 czerwca zaprezentują nowy materiał na scenie wydarzenia Power Festival, które odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie!

 

Hardcorowa formacja z Los Angeles została powołana w 2007 roku. Założycielami projektu są: Nikki Sixx (lider i basista amerykańskiej grupy rockowej Mötley Crüe), DJ Ashba (były członek Guns N' Roses) oraz James Michael (znany amerykański kompozytor, producent muzyczny i wokalista). Intrygująca nazwa zespołu to kombinacja nazwisk jego członków. Debiutancki album formacji, zatytułowany "The Heroin Diaries Soundtrack" został wydany w 2007 roku jako ścieżka dźwiękowa do autobiografii Sixx'a, która opowiada o uzależnieniu artysty od heroiny. Dziś zespół ma na koncie wydanie łącznie trzech albumów studyjnych.

 

 

Obecnie grupa kończy pracę nad najnowszym krążkiem, zatytułowanym "Prayers For The Damned Vol. 1", który ukaże się 29 kwietnia. Płyta została określona przez samych muzyków jako najbardziej ambitny album formacji, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Jak podkreślają artyści, promująca go kompozycja „Rise” odwołuje się do idei solidarności oraz pokonywania własnych trudności:
Utwór „Rise” zwraca uwagę na fakt, że nie trzeba szukać daleko przykładów ludzi sprzeciwiających się wspólnie pewnym siłom ucisku. Nie jesteśmy zespołem zaangażowanym politycznie, jednak zdecydowanie wierzymy w jedność między ludźmi. Jedynym sposobem na dokonanie się dobrej zmiany jest odrzucenie na bok tego, co nas różni, na rzecz wspólnego powstania i zjednoczenia się. Istotną częścią naszego przekazu jest i zawsze będzie szukanie nadziei w trudnych momentach, opierając się na uniwersalnych przekazach i przypisując im własne znaczenia, odwołujące się do prywatnych doświadczeń. To jest co, co rezonuje w naszym środowisku i daje nam siłę do tworzenia.

 

W ramach trasy koncertowej, promującej płytę "Prayers For The Damned", zespół Sixx:A.M. wystąpi na ponad 30 scenach świata, w tym m.in.: Rock im Park, Sweden Rock Festival, Rocklahoma Festival, River City Rockfest, Gods Of Metal, Rock am Ring oraz Download Festival. Już 7 czerwca muzycy zagrają również na scenie pierwszej edycji wydarzenia Power Festival, które odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie!

 

Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadeth oraz Sixx: A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Bilety na to wydarzenie  można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.