16 grudnia 2016

Kraków i Gdańsk to dwa polskie miasta, które znalazły się na ekskluzywnej liście miejsc, w których Rod Stewart wystąpi w 2017 roku. W związku z doskonałym międzynarodowym przyjęciem trasy „Hits 2016”, popularny brytyjski wokalista zdecydował się na jej kontynuację. Sir Roderick David Stewart odwiedzi nasz kraj już w lutym!

 

Choć Rod Stewart swoją przygodę ze sceną rozpoczął ponad pięć dekad temu, jego przeboje do dziś nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Sam artysta nigdy nie osiadł na laurach swojej popularności i nieustannie zaskakuje fanów nowymi pomysłami i znakomitą sceniczną formą. Śpiewając swoje niezapomniane hity, Stewart nigdy nie zapomina o artystycznym rozwoju. Mimo niezawodnych recept i sprawdzonych przepisów na ponadczasowe i wielopokoleniowe hity, siedemdziesięcioletni gwiazdor wciąż poszukuje nowych muzycznych inspiracji, eksperymentując z różnymi stylistykami i gatunkami. W najnowszych kompozycjach – pochodzących z albumu „Another Country”  – artysta sięga po elementy reggae oraz muzykę celtycką. O tym, z jak dużym entuzjazmem najnowszą muzyczną propozycje wokalisty przyjmują jego fani, najlepiej świadczą wyprzedane hale koncertowe i stadiony na całym świecie!

 

 

W bieżącym roku wokalista wyruszył w międzykontynentalną trasę koncertową pod szyldem "Hits 2016”. Najnowsze tournée Roda Stewarta rozpoczęło się w marcu, cyklem dziewięciu koncertów w Światowej Stolicy Rozrywki – amerykańskim Las Vegas, gdzie piosenkarz wystąpił na scenie Colosseum, należącej do superluksusowego obiektu Caesars Palace. W połowie maja 2016 Rod Stewart przyleciał na Stary Kontynent, by rozpocząć europejską część trasy "Hits 2016". W jej ramach piosenkarz pojawił się we wnętrzach największych obiektów koncertowych Europy, m.in. w Holandii (Amsterdam), Belgii (Antwerpia), Niemczech (Düsseldorf, Monachium, Lipsk, Berlin, Stuttgart), Szwecji (Sztokholm, Malmö), Wielkiej Brytanii (m.in. Norwich, Playmouth oraz Nottingham), Irlandii (Kilkenny) oraz na jedynym tegorocznym koncercie w Polsce, który odbył się w łódzkiej hali Atlas Arena.

 

Mimo początkowych planów o zakończeniu trasy wraz z końcem roku, już teraz wiadomo, że tournée „Hits 2016” będzie miało swoją kontynuację także w nadchodzącym roku, pod szyldem „Hits 2017”. A wszystko za sprawą doskonałego przyjęcia fanów oraz znakomitej frekwencji, która towarzyszyła każdemu występowi na tej trasie. Oprócz Krakowa i Gdańska, Stewart zaśpiewa również m.in. w Kopenhadze, Londynie, Las Vegas oraz w Meksyku.

 

– Sukces łódzkiego koncertu Roda Stewarta przerósł nasze oczekiwania, stąd decyzja o ponownym zaproszeniu artysty do Polski była oczywista. Cieszy nas, że tak znamienity artysta zgodził się na powrót do naszego kraju, w dodatku na aż dwa koncerty! Oczywiście, największa w tym zasługa polskich fanów wokalisty, którzy zgotowali mu w Łodzi iście królewskie powitanie. Jesteśmy przekonani, że przyszłoroczne koncerty będą równie zjawiskowe – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenia.

 

Rod Stewart wystąpi w krakowskiej hali TAURON Arena Kraków w niedzielę, 19 lutego 2017 roku oraz w gdańsko-sopockiej hali ERGO ARENA we wtorek, 21 lutego 2017 roku. Wejściówki na koncerty można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.