Scream Maker zaprezentuje w Łodzi nową płytę „Back Against The World”

18 maja 2016

Warszawska formacja heavymetalowa Scream Maker powraca z drugim longplay’em. Na płycie „Back Against The World”, która swoją premierę miała 13 maja, zespół jest jeszcze bardziej groźny i niebezpieczny niż na głośnym debiucie. Już 7 czerwca fani grupy będą mieli szansę usłyszeć nowy materiał podczas Power Festival. Zagranicznymi gwiazdami wydarzenia będą zespoły: Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M.


Scream Maker to warszawski zespół grający klasyczny heavy metal. W minionym roku grupa zagrała u boku takich gwiazd, jak Judas Priest, Motorhead, czy Saxon, a tegoroczne lato upłynie jej pod znakiem wspólnych koncertów z Megadeth, Korn oraz Slayer, jak również występu na czeskim Metalfeście. Formacja ma na swoim koncie cztery entuzjastycznie przyjęte wydawnictwa płytowe, z których debiutanckie "Livin' in the Past" zostało wydane w amerykańskiej wytwórni Perris Records.

 


13 maja światło dzienne ujrzał najnowszy album grupy, zatytułowany „Back Against The World”. Płyta zawiera dwanaście kompozycji, udowadniających że współczesny heavy metal potrafi nawiązywać jakością do najlepszych lat historii tego gatunku. W ciągu zaledwie czterech lat zespół zagrał 200 koncertów, w tym kilka długich tras w Chinach. Ostatnia z nich zakończyła się kilka tygodni temu. Obecnie warszawska formacja przygotowuje się do występu na scenie wydarzenia Power Festival, które już 7 czerwca odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie.


– W trakcie występu podczas Power Festival zagramy wiązankę naszych najbardziej dynamicznych utworów w której naturalnie nie zabraknie kompozycji z nowej płyty. Trasa w Chinach była wspaniałą i żywiołową przygodą, w trakcie której autentycznie czuliśmy się, oczywiście niezasłużenie, jak Iron Maiden czy Metallica. Chińczycy w zdecydowanej większości nie wiedzą zbyt wiele o światowych gwiazdach heavy metalu, więc skoro ktoś przyjeżdża to musi być "wielką gwiazdą" i tak ją traktują. Singiel "Far Away" promujący nasz nowy album wykonywaliśmy w Chinach w ich języku i publika po prostu wariowała. Nie ukrywam że ciężko było mi się zaadoptować przez kilka dni po powrocie (śmiech). Do zobaczenia w Łodzi i zachęcam do przesłuchania naszej nowej płyty. Jeśli lubicie jakościowy heavy metal to jest to, bez fałszywej skromności, produkcja dla Was – przyznał Michał Wrona z formacji Scream Maker. 

 

Singlem promującym najnowszy album jest utwór „Far Away”:

 

 


Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadeth, Sixx:A.M, Scream Maker oraz Chassis odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Będzie to druga z imprez w łódzkiej hali Atlas Arena, która jest wynikiem współpracy, nawiązanej w tym roku pomiędzy agencją Prestige MJM oraz Łódzkim Centrum Wydarzeń. 28 maja w tym samym obiekcie zaśpiewa Rod Stewart. Bilety na wszystkie wydarzenia organizowane przez agencję Prestige MJM można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.