25 lutego 2016

7 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie będzie miało miejsce prawdziwe święto mocnego brzmienia. Na jednej scenie podczas Power Festival zaprezentują się formacje: Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M. Znamy już także nazwę zespołu, którego występ rozpocznie pierwszą edycję festiwalu. Będzie to polska heavy metalowa grupa Scream Maker!

 

Scream Maker to warszawski zespół grający klasyczny heavy metal, założony w 2010 roku. Grupa dzieliła dotychczas scenę z zespołami takimi jak: Judas Priest, Motörhead, Saxon, czy Primal Fear. Formacja ma na swoim koncie trzy entuzjastycznie przyjęte wydawnictwa płytowe, z których debiutanckie "Livin' in the Past" zostało wydane w amerykańskiej wytwórni Perris Records, a jego okładkę zaprojektował prof. Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m. in. za okładkę "British Steel" Judas Priest!

 

 

 

W ciągu zaledwie czterech lat zespół zagrał 200 koncertów, w tym dwie długie trasy w Chinach, gdzie zresztą jako pierwszy polski artysta w historii oficjalnie wydał album – "We Are Not The Same". Za brzmienie zespołu na płytach odpowiedzialny jest Alessandro Del Vecchio, współpracownik członków Deep Purple, Journey, czy Black Sabbath oraz Radek Kordowski z HEAR Studio, wybitny warszawski inżynier dźwięku i producent.

 

To dla nas prawdziwy zaszczyt móc uczestniczyć w tak wspaniałej imprezie. Zagranie na tej samej scenie co mój wielki i krnąbrny idol z dzieciństwa – Dave Mustaine, będzie autentycznym spełnieniem moich marzeń, ale i jednocześnie bardzo fajnym wyzwaniem, bo w zderzeniu z zagranicznymi gwiazdami Power Festivalu, reprezentujemy tu nasz kraj. Gwarantujemy publiczności bardzo energetyczny show i zapewniamy, że każdy fan dobrej muzyki obecny 7 czerwca w Atlas Arenie przekona się, że są w Polsce naprawdę dobre, młode grupy heavy metalowe, których warto słuchać – przyznaje Michał Wrona, gitarzysta formacji Scream Maker.

 

Warto przypomnieć, że grupa Scream Maker supportowała, organizowany przez naszą firmę, ubiegłoroczny koncert Motörhead, z nieżyjącym już niestety Lemmy'm Kilmister'em na czele. Występ muzyków spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności zgromadzonej na warszawskim Torwarze. Nie mamy wątpliwości, że i tym razem będzie podobnie. Scream Maker to świetni reprezentanci młodej polskiej sceny heavy metalowej  – ocenia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje Power Festival.

 

Power Festival z udziałem zespołów: Korn, Megadeth, Sixx: A.M. oraz Scream Maker odbędzie się 7 czerwca 2016 roku. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik. 

 

 

Galeria