Scream Maker dołącza do składu Jarocin Festiwal 2016!

18 marca 2016

Heavy metalowa formacja Scream Maker to kolejna polska gwiazda Jarocin Festiwal 2016. Scream Maker przyjedzie do Jarocina tuż po imponująco zapowiadającej się trasie koncertowej w Chinach. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Imprezę zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.

 

Scream Maker to warszawska formacja grająca klasyczny heavy metal, która dotychczas dzieliła scenę z zespołami takimi jak Judas Priest, Motorhead, Saxon, czy Primal Fear. Zespół ma na swoim koncie trzy entuzjastycznie przyjęte wydawnictwa płytowe, z których debiutanckie – "Livin' in the Past" zostało wyprodukowane w amerykańskiej wytwórni Perris Records. W ciągu zaledwie czterech lat zespół zagrał 200 koncertów, w tym dwie długie trasy w Chinach, gdzie zresztą jako pierwszy polski artysta w historii oficjalnie wydał album – "We Are Not The Same". Do Chin grupa Scream Maker powróci już w kwietniu, by zagrać cykl jedenastu koncertów w największych chińskich miastach, w tym m.in. w Pekinie, Zhuhai, Tengzhou oraz Qianjiang. Bez wątpienia będzie to doskonała rozgrzewka przed lipcowym występem na jarocińskiej scenie!

 

 

Jak przyznają członkowie formacji Scream Maker, występ na deskach Jarocin Festiwal 2016 oraz dzielenie jednej sceny z formacją Slayer zobowiązuje do zaserwowania jarocińskiej widowni wyjątkowego występu, obfitującego w najcięższe i najbardziej energetyczne utwory:
Zapewnimy festiwalowej publiczności sporą dawkę heavymetalowych watów. Zagramy jeszcze lepiej, jeszcze mocniej i jeszcze bardziej energetycznie niż zwykle utwory w stylistyce nawiązującej do Judas Priest, Iron Maiden, czy Dio – zdradził Sebastian Stodolak, wokalista formacji Scream Maker
To będzie prawdopodobnie nasz najostrzejszy koncert w „karierze”, ale grając na jednej scenie ze Slayerem nie można inaczej. Zagramy mix naszych najcięższych i najszybszych utworów i jestem pewien, że wszyscy fani pod sceną będą po naszym występie porządnie spoceni – dodaje gitarzysta zespołu, Michał Wrona.
To będzie wyjątkowy punkt w historii zespołu Scream Maker, w którym nie może zabraknąć wspaniałej publiczności, dlatego też zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzy, widzimy się już w lipcu – podsumował Dawid Pięta (gitara).

 

Dla muzyków z warszawskiego zespołu będzie to także wyjątkowa okazja, by zmierzyć się z legendą jarocińskiej sceny, na której przed laty z sukcesem debiutowały największe gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej:
Jarocin jest bez wątpienia szczególnym miejscem dla każdego fana szeroko pojętej muzyki rockowej w Polsce. Kiedyś obiecałem sobie, że nie pojadę na Jarocin, dopóki sam nie tam nie wystąpię. Teraz jestem ogromnie szczęśliwy, że właśnie tam zawitam – przyznał perkusista Scream Maker, Przemek Nalazek.
Jarocin to kultowy festiwal i fajnie, że został reaktywowany. Wystarczy sprawdzić kto z polskich legend, nie tylko metalu, tam debiutował i kończą się żarty. Nigdy tam nie byłem, w tym roku miałem jechać ze znajomymi no, ale skoro mogę przy okazji zagrać z Kerrym Kingiem na jednej scenie to nie wypada odmówić (śmiech) – dodał Michał Wrona

 

Scream Maker zagra na Scenie Głównej w sobotę, 9 lipca. Tego dnia przed jarocińską publicznością wystąpią również formacje: Slayer, D.O.A., Acid Drinkers, Hunter oraz Koniec Świata.

 

Jarocin Festiwal 2016 odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca 2016 roku. Bilety na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.