24 listopada 2021

„Peacemaker” – pierwszy utwór z zapowiadanej płyty Scorpions – został numerem jeden na amerykańskiej liście przebojów Classic Rock już kilka dni po premierze! To kawałek, który z powodzeniem nawiązuje do najlepszych, energetycznych przebojów zespołu. Nowa płyta Scorpions ukaże się 25 lutego 2022 roku, a trzy miesiące później giganci rocka przyjadą do Polski na koncert w TAURON Arenie Kraków. 

 


Utwór „Peacemaker” zapowiada nadchodzący album Scorpions „Rock Believer”. Jak sami członkowie zespołu mówią – ten kawałek jest czymś więcej niż po prostu singlem. – To symboliczny numer, w którym Scorpions próbują pokazać swe muzyczne DNA w świeżym muzycznym wydaniu. To zapowiedź płyty, na której przeszłość łączy się z przyszłością – zapowiadają.


Fani zastanawiają się, czy zespół, który obecny jest na scenie od ponad 50 lat, swym nowym albumem „Rock Believer” może jeszcze zaskoczyć zadziornością, siłą i surowością? Czy 18 dotychczas wydanych płyt, w tym platynowe i podwójnie platynowe krążki, nie wystarczą niemieckim rockmanom? Czy mają wreszcie dość energii na kolejne nagrania? wydaje się, że odpowiedź jest zawarta we frazie jednego z utworów: „Let’s play it louder play it hard, Laid back and a little dark, Give me a dirty riff my friend, There’s gotta be more gas in the tank” (Grajmy głośniej, grajmy mocniej, trochę na luzie, trochę mrocznie. Zapodaj brudny riff przyjacielu, bo w baku jeszcze jest sporo benzyny).


Utwór „Peacemaker” brzmi jakby został przeniesiony z najlepszych czasów hardrockowej kapeli. – Pierwsze, na co wpadłem to fraza „Peacemaker peacemaker, Bury the undertaker” – mówi wokalista Klaus Meine, który napisał tekst piosenki, a za muzykę odpowiadają Rudolf Schenker i Paweł Mąciwoda. – Bawiłem się różnymi słowami. Wiele osób umierało i wciąż umiera z powodu COVID, wojen i innych bezsensownych zbrodni. Pomyślałem więc, że grabarz musi mieć sporo nadgodzin, ale w spokojniejszym świecie, po pandemii, przyjdzie czas panowania rozjemcy (peacemaker). Taka wizja bardzo do mnie przemawia – przekonuje frontman zespołu.

 

Scorpions to jeden z najważniejszych rockowych zespołów ostatnich dekad. Nie tylko zdefiniowali klasyczne rockowe brzmienie, ale i sprzedali 120 milionów płyt, zagrali 5 tysięcy koncertów i nagrali wiele ponadczasowych klasyków, w tym legendarny „Wind of Change”. To utwór, który jest jednym z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, a przede wszystkim utworem, będący synonimem jednego z najważniejszych momentów w historii. Do sukcesów Scorpions należy dodać liczne nagrody, w tym gwiazdę na Rock Walk of Fame w Hollywood i takie klasyki jak „No One Like You”, „Rock You Like A Hurricane” czy „Still Loving You”.

 

Nowy album „Rock Believer” ukaże się 25 lutego 2022 roku. Również pod hasłem „Rock Believer” odbędzie się trasa, w ramach której w marcu i kwietniu 2022 roku Scorpions da serię koncertów w Planet Hollywood Resorts & Casino w Las Vegas. Później zespół zawita do Europy, w tym do Polski. 28 maja 2022 roku Scorpions zagra w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem tego wydarzenia jest agencja Prestige MJM. Bilet do kupienia na www.biletserwis.pl.