1 września 2015

Koncert z okazji 50-lecia aktywności scenicznej grupy Scorpions w Krakowie będzie szczególny z kilku powodów. Jednym z głównych będzie fakt, że formacja Klausa Meine powróci do Krakowa po 16 latach, gdzie ostatnim razem wystąpiła przed 800-tysięczną publicznością! Będzie to więc powrót do miejsca, w którym niemiecki zespół zagrał największy koncert w karierze oraz największy koncert w historii Polski.
    
26 sierpnia minęło dokładnie piętnaście lat od wyjątkowego koncertu grupy Scorpions na lotnisku w podkrakowskim Pobiedniku, który przeszedł do historii jako największe wydarzenie muzyczne w Polsce. Impreza odbyła się w ramach cyklu koncertów "Inwazja Mocy", organizowanych z okazji 10-lecia RMF FM. Legendarnych Scorpionsów oglądało na żywo 800 tysięcy osób! Oprócz niemieckiego headlinera na scenie wystąpili także Porter Band, Brathanki i Budka Suflera.

Zaskoczenia tak ogromną ilością widowni nie kryli sami organizatorzy, którzy prognozowali nieporównywalnie gorszy wynik. Mało dostępna lokalizacja oraz niesprzyjająca pogoda nie wskazywały, że na terenie wydarzenia zjawi się kilkaset tysięcy sympatyków grupy. Choć tłumy fanów zmierzające do Pobiednika wywołały ogromny korek drogowy, ostatecznie wszystkim zainteresowanym udało się dotrzeć na miejsce koncertu. Niespotykanie wysoka frekwencja zaskoczyła także samych artystów, którzy przyznali, że po raz pierwszy wystąpili przed tak liczną widownią.

Niemiecka formacja wykonała tego wieczoru szesnaście utworów, w tym legendarne "Big City Nights", "You and I", "Still Loving You" oraz "Rock You Like a Hurricane" oraz "When the Smoke Is Going Down". Oczywiście, nie mogło zabraknąć również bisu w postaci legendarnego "Wind of Change", który – odśpiewany przez setki tysięcy gardeł – był prawdopodobnie jednym z najbardziej spektakularnych wykonań tego utworu w koncertowej historii Scorpionsów.

Wszystkich tych, którzy z sentymentem wspominają tamto wydarzenie oraz tych, którzy nie mogli w nim uczestniczyć, z całą pewnością ucieszyła wiadomość, że Scorpions pojawią się w Krakowie po raz kolejny. Formacja wystąpi w Polsce w ramach urodzinowej trasy, celebrującej okrągłą rocznicę pięćdziesięciu lat aktywności scenicznej. Publiczność zgromadzona w TAURON Arena Kraków będzie miała okazję usłyszeć wiele kultowych przebojów grupy, jak również utwory z najnowszego albumu „Return to Forever”.

Przypominamy, że koncert Scorpions odbędzie się 4 marca 2016 roku w TAURON Arena Kraków. Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 2 września, o godzinie 10:00.