Scorpions w ERGO ARENIE – niezbędnik koncertowy

16 czerwca 2023

Prezentujemy zbiór najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Scorpions, który odbędzie się 22 czerwca 2023 roku w hali ERGO ARENA na pograniczu Gdańska i Sopotu.

 

 

 

Rozpiska godzinowa*
18:15 – otwarcie bram
20:00 – koncert Scorpions

*godziny orientacyjne (ostateczne decyzje, co do momentu otwarcia bram oraz wyjścia na scenę podejmuje sam zespół i jego management)


Wejścia
A1 – osoby z biletami na płytę (miejsca stojące).
A3, B3 i D3 – osoby z biletami na trybuny (miejsca siedzące)
C3 – osoby z biletami na loże

B3 – osoby z biletami VIP

 

Lokalizacja ERGO ARENY
ERGO ARENA usytuowana jest na granicy Gdańska i Sopotu przy Placu Dwóch Miast. Dogodna lokalizacja hali pozwala na #DobryDojazd pociągiem SKM, autobusem i tramwajem ZTM oraz trolejbusem ZKM. Wokół hali funkcjonuje też oświetlony i monitorowany parking rowerowy dla blisko 90 rowerów. 

 

Dojazd
Do ERGO ARENY dotrzeć można pociągami SKM, najbliżej hali zlokalizowane są: przystanek Sopot Wyścigi (dojście ulicami Polną i Łokietka – 15 min) i przystanek Gdańsk Żabianka (dojście ulicami Subisława i Rybacką – 10 minut), tramwajami i autobusami ZTM: do dyspozycji pasażerów udających się do ERGO ARENY są: 2 dzienne linie autobusowe (148 i 227), 3 linie nocne: N4, N12, N13 i 5 linii tramwajowych: 2, 4, 5, 6, 8 oraz trolejbusem ZKM (linia 31), który trasę zaczyna i kończy na parkingu ERGO ARENY.

 

Parkowanie przy hali
Wjazdy na parking znajdują się od strony Gdańska – Drogą Zieloną lub ulicą Gospody oraz od strony Sopotu – Drogą Zieloną lub ulicą Łokietka. Dedykowana trasa dojazdowa do ERGO ARENY to Droga Zielona. Płatność za parkowanie w wysokości 40 zł w jednym z piętnastu parkomatów rozlokowanych na całym terenie parkingu lub za pomocą aplikacji ePark.
Więcej informacji o opłatach parkingowych oraz ewentualnych zmianach w organizacji ruchu na stronie www.ergoarena.pl.

 

Zakup biletów w dniu koncertu
Sprzedaż będzie prowadzona w kasie nr 4 przy wejściu A1 oraz do ostatniej chwili na stronie www.biletserwis.pl.

 

Okazanie biletu do kontroli
Wchodząc na koncert można mieć bilet wydrukowany, a także okazać go na telefonie, ale wtedy warto go wcześniej pobrać. Okazać należy kod QR (albo kod kreskowy). 

 

Zakup gadżetów
Stoiska z merchandisingiem zlokalizowane będą na korytarzu, w pobliżu wejścia D3 oraz na płycie za stanowiskiem mikserskim.

 
Odbiór akredytacji i zaproszeń
Akredytacje i zaproszenia na koncert będzie można odbierać w kasie nr 4, w pobliżu wejścia A1.


Osoby niepełnosprawne
Osoby niepełnosprawne wchodzą na trybuny wejściem B3 na wyznaczone miejsca na trzeciej kondygnacji.

 

Gastronomia na koncercie
Podczas koncertu zostaną uruchomione punkty gastronomiczne, w których będzie można zakupić napoje oraz ciepłe przekąski. Punkty będą zlokalizowane na każdej kondygnacji.

 

Palenie papierosów na koncercie
Palenie papierosów będzie możliwe w wyznaczonych miejscach wyłącznie na zewnątrz hali. Poza tymi obszarami palenie papierosów na terenie imprezy będzie zabronione.

 

Czego nie można wnosić na koncert?
Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.


Aparaty fotograficzne
Do hali zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Do hali można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.

 

Punkty medyczne
Podczas trwania koncertu w ERGO ARENIE czynne będą punkty medyczne. Punkt stacjonarny zostanie zlokalizowany na pierwszej kondygnacji, w okolicy wejścia C1 będą również punkty mobilne.