20 lutego 2018

Zespół Scorpions będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej! Wydany dokładnie trzy lata temu album Return to Forever jest potwierdzeniem światowej formy, w której weterani znajdują się od wielu lat! Czy usłyszymy „Going Out In The Bang” podczas koncertu w Atlas Arenie 29 lipca?

 

Płytą Sting In The Tail sprzed ośmiu laty zespół Scorpions podniósł poprzeczkę bardzo wysoko i z każdym kolejnym dniem, przed premierą albumu Return To Forever oczekiwania wobec nowego wydawnictwa były większe. Nawet jeśli w założeniu miało to być odświeżenie starych kompozycji, niegdyś porzuconych. Dziś, dokładnie po trzech latach od premiery, możemy stwierdzić, że album doskonale się obronił i przetrwał próbę czasu!

 

– Znaleźliśmy kawałki pochodzące głównie z płyt „Blackout” i „Love At First Sting”, które ludzie uważają za najlepsze i najbardziej kreatywne. Brzmią nieźle, ale nie zostały nigdy ukończone. Nie mają tekstów i nagranego wokalu, robimy to więc od zera – komentował kilka lat temu gitarzysta zespołu Matthias Jabs

 

Mając na jednym krążku dwanaście świetnych kompozycji, wybór, który ma promować płytę, był wyjątkowo trudny. Zespół postawił na singiel We Built This House – jest on odzwierciedleniem wszystkich najlepszych cech charakteryzujących tę, pochodzącą z Hanoweru, grupę, czyli czystą energię, nieomylne wyczucie melodii i harmonii, gitarowe brzmienie oraz rozpoznawalny na całym świecie, unikalny wokal Klausa Meine. Ponad pięćdziesiąt lat działalności zespołu zostało podsumowane w tej jednej piosence.

 

 

– Ostatecznie to właśnie ten utwór odzwierciedla naszą historię. Od pierwszych wspólnych dni w Hanowerze, pierwszych koncertów za granicą, aż po dzień dzisiejszy – cegła po cegle, mozolnie i wytrwale budowaliśmy dom, który nazywa się Scorpions. Przetrwaliśmy gwałtowne burze, ale dom wszystko wytrzymał. Okazał się odporny i trwały. Wznoszenie go dało nam dużo radości – z muzyki, ze zdobywanych po dziś dzień doświadczeń, wdzięczność za wsparcie fanów. Ciężko pracowaliśmy, aby urzeczywistnić nasze marzenie. Jesteśmy zarazem wdzięczni, że nadal możemy je przeżywać – twierdzi Klaus Meine.

 

– Dziś nie możemy już wyobrazić sobie koncertu zespołu Scorpions bez takich kompozycji, jak Rock'n'Roll Band, Going Out With a Bang czy We Built This House! Właśnie ta niemiecka legenda, jak żadna inna grupa na świecie, potrafi nie tylko nagrywać doskonałe płyty, lecz też włączać z powodzeniem nowe kompozycje do setlisty koncertowej – komentuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Płyta w Polsce dostępna jest w wersji podstawowej na nośniku CD, winylu, w specjalnym boksie kolekcjonerskim oraz w rozszerzonej wersji deluxe edition, która zawiera dwie płyty DVD z zapisem koncertu z Brooklynu i festiwalu Hellfest.

Scorpions wystąpią 29 lipca 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Wejściówki na to wydarzenie można kupować za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w salonach sieci Empik w całym kraju. Koncert organizuje agencja Prestige MJM.