13 października 2021

Po 50 latach od wydania pierwszej debiutanckiej płyty, Scorpions powrócą z nowym krążkiem. Będzie to ich 19. w dorobku studyjny album. Zaraz potem, po dwuletniej przerwie, weterani rocka ruszą w trasę koncertową. 28 maja 2022 roku zagrają w TAURON Arenie Kraków. Bilety na to wydarzenie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

 

Scorpions, jak wiele innych światowych gwiazd, przymusowy czas postoju od koncertowania wykorzystali na nagrywanie nowej płyty. Ich ostatni krążek światło dzienne ujrzał w 2015 roku, więc nastał już najwyższy czas, aby ponownie wejść do studia nagraniowego w Hannoverze. Już wiadomo, że nowe wydawnictwo pt. ROCK BELIEVER ukaże się 11 lutego 2022 roku, pół wieku po płytowym debiucie. Jeśli ktoś kojarzy Scorpions jedynie po ich najpopularniejszych balladach i energetycznych przebojach w stylu „Rock You Like A Hurricane”, to po sięgnięciu po ich pierwszy krążek „Lonesome Crow”, może nie poznać głosu Klausa Meine. Warto sobie taką muzyczną podróż w przeszłość zaserwować, aby porównać Scorpions w roli debiutantów i weteranów rocka.

 

Muzycy deklarują, że ich najnowszy album został napisany i nagrany „w stylu klasycznego DNA Scorpions” z kompozycjami spółki Schenker/Meine. Utwory z kolei mają świeżą energię, dostarczają wielkiej adrenaliny i posiadają bezkompromisową jakość.

 

– Naprawdę wróciliśmy do istoty tego, co nas na początku określiło. Nagrywaliśmy album jako zespół, na żywo, w jednym pokoju, tak jak w latach 80. Nie możemy się doczekać, aż wreszcie znów zagramy na żywo dla naszych fanów – zdradził Klaus Meine.
Nad brzmieniem płyty czuwał po raz pierwszy Mikkey Dee – były perkusista zespołu Mötorhead, który do Scorpions dołączył w 2016 roku, po odejściu Jamesa Kottaka.

 

W ślad za nową płytą, Scorpions wyruszą w trasę koncertową. Grupa przyznaje, że nigdy nie miała tak długiej przerwy od koncertowania, dlatego nie może się już doczekać powrotu na scenę.
– Na samą myśl, że będę dawał czadu z moimi kumplami dla setek tysięcy fanów, a do tego jeszcze prezentując nową płytę, dostaję gęsiej skórki. Ten album i towarzysząca mu trasa będą czymś absolutnie wyjątkowym w naszej karierze – nie kryje Rudolf Schenker.

 

Serię występów Scorpions rozpoczną w marcu przyszłego roku od rezydentury w Planet Hollywood Hotel & Casino w Las Vegas. W światowym centrum hazardu zaplanowano dziewięć wieczorów. W maju zespół przybędzie do Europy, gdzie zaprezentuje się na ponad dwudziestu koncertach. Polski przystanek na tej trasie przewidziano 28 maja 2022 roku w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie www.biletserwis.pl.