29 lutego 2016

Poniżej wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno–organizacyjnych związanych z koncertem Scorpions, który odbędzie się  4 marca 2016 roku w TAURON Arena Kraków.

 

Otwarcie drzwi

 

Otwarcie bram TAURON Arena Kraków dla publiczności nastąpi w dniu koncertu o godzinie 18:45.  Koncert gwiazdy wieczoru rozpocznie się o godzinie 20:30. Nie jest przewidziany występ supportu, dlatego prosimy o punktualne przybycie do hali.

 

Parking przy hali

 

Fani, którzy będą uczestniczyć w koncercie Scorpions mogą skorzystać z ogromnego parkingu. TAURON Arena Kraków dysponuje 1000 miejsc postojowych w wielopoziomowym garażu podziemnym, a także na zewnątrz obiektu.
Wjazd do TAURON Areny Kraków znajduje się przy ulicy Lema, łączącej dwa krakowskie szlaki komunikacyjne, pomiędzy centrum miasta a Nową Hutą – Al. Pokoju i Al. Jana Pawła II.


Parking w dniu imprezy:
– płatny – gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie www.tauronarenakrakow.pl,
– bezpłatny – dla osób niepełnosprawnych – miejsca na parkingu naziemnym.


UWAGA!
Samochody z instalacją gazową mogą parkować wyłącznie na parkingu naziemnym.

Więcej informacji: http://www.tauronarenakrakow.pl/parking/

 

Dojazd

 

TAURON Arena Kraków znajduje się w odległości czterech kilometrów od Rynku Głównego w Krakowie. Jest położona przy ul. Stanisława Lema, która łączy al. Pokoju z ul. Mogilską i al. Jana Pawła II. Znajduje się na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny.

 

Dojazd komunikacją miejską:

 

Tramwaje:
przystanek: TAURON Arena Kraków /al. Pokoju:
linia nr 1, 14, 22, 62 – nocna
przystanek: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II):
linia nr 4, 5, 9, 10, 52, 64 – nocna

 

Autobusy:

przystanek: TAURON Arena Kraków /al. Pokoju:
linia nr 128. 662 – nocna
autobusy – przystanek: Wieczysta
linia nr 124, 424, 664 – nocna
autobusy – przystanek: TAURON Arena Kraków
linia nr 128

 

Więcej informacji na stronie: http://www.tauronarenakrakow.pl/mapa-2/


Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej: www.mpk.krakow.pl oraz o możliwych utrudnieniach w ruchu: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl

 

Zakup biletów w dniu koncertu

 

Będzie istniała możliwość zakupu biletów w dniu koncertu. Bilety będzie można nabyć bezpośrednio w kasie biletowej TAURON Arena Kraków przy wejściu nr 1, będzie ona czynna od godziny 10:00. Wejściówki będzie można również nabyć za pośrednictwem strony eBilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

 

Osoby niepełnosprawne

 

TAURON Arena Kraków jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada  dwie pochylnie dla niepełnosprawnych: od strony ulicy Lema i od Parku Lotników. Na poziomie A, przed halą główną znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na poziomie A w hali głównej TAURON Areny Kraków znajduje się 26 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 26 miejsc dla ich opiekunów. Obiekt wyposażony jest także w windy.

 

Gastronomia na koncercie

 

W przestrzeni Tauron Arena Kraków znajdują się punkty gastronomiczne, oferujące sprzedaż napojów bezalkoholowych, piwa niskoprocentowego, ciepłych oraz zimnych przekąsek.

 

Palenie papierosów na koncercie

 

Palenie papierosów na terenie koncertu będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach (dwie zlokalizowane przy wejściu nr 2, jedna przy wejściu nr 4). Poza wskazanym obszarem palenie papierosów będzie zabronione.

 

Czego nie można wnosić na koncert?

 

Na teren imprezy nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), kamer, aparatów fotograficznych z odłączanym obiektywem, sprzętu do rejestrowania dźwięku, wskaźników laserowych, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, długich łańcuchów przy portfelach, banerów oraz innych przedmiotów, które w ocenie organizatora mogą powodować zagrożenie.

 

Aparaty fotograficzne

 

Na teren koncertu będzie można wnieść aparaty fotograficzne bez wymiennej optyki. W tym zabrania się wnoszenia wszelkiego rodzaju sprzętu rejestrującego audio-video oraz aparatów mogących mieć profesjonalne zastosowanie, w tym aparatów z wymienną optyką, oraz aparatów z zoomem optycznym powyżej 6x.

 

Szatnie

 

Otwarte będą wszystkie dostępne szatnie na poziomach A (8 szatni) i C (4 szatnie). Osoby posiadające bilety na płytę korzystają z szatni na poziomie A.

 

Bankomaty

 

Bankomaty znajdujące się w najmniejszej odległości od TAURON Areny zlokalizowane są w centrum handlowym M1 (około 800 metrów) oraz centrum handlowym PLAZA (około 500m).

 

Gadżety

 

Podczas koncertu Scorpions będą dostępne gadżety zespołu. Jedno stoisko będzie ulokowane vis a vis wejścia nr 1, natomiast drugi punkt sprzedażowy będzie znajdował się na płycie koncertowej. Jedyna forma płatności za pamiątki to gotówka. Przy okazji tego wydarzenia będzie również czynny punkt sprzedaży Sony Music Poland.