20 maja 2022

Prezentujemy wykaz najbardziej istotnych informacji praktyczno-organizacyjnych związanych z koncertem Scorpions, który odbędzie się 28 maja 2022 roku w hali TAURON Arena Kraków.

 


Rozpiska godzinowa:
18:15 – Otwarcie bram
20:00 – Koncert Scorpions


Wejścia
Osoby, które zakupiły bilety na płytę (miejsca stojące) wchodzą bramą numer 5. Posiadacze wejściówek na trybuny (miejsca siedzące)) wchodzą wejściami numer 1, 2, 3, 4. Dla osób z biletami VIP i na loże (sektory B1, B4, B5, B8) jest dedykowane wejście obok wejścia nr 2.

 

Lokalizacja
Hala TAURON Arena Kraków znajduje się w odległości czterech kilometrów od Rynku Głównego w Krakowie. Jest położona przy ul. Stanisława Lema, która łączy Al. Pokoju z ul. Mogilską i Al. Jana Pawła II. Znajduje się na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny.

 

Parking przy hali
TAURON Arena Kraków znajduje się przy ul. Lema 7. Uczestnicy koncertu mogą skorzystać z dużego parkingu dysponującego ośmiuset miejscami postojowymi w wielopoziomowym garażu podziemnym. Wjazd wyłącznie od skrzyżowania ulic Dąbskiej i Lema.
Parking dla samochodów osobowych: 35 zł płatny przez internet oraz 40 zł przy wjeździe. Mapkę dojazdową prezentujemy poniżej:

 

 

Link do zakupu biletu parkingowego: https://www.eventim.pl/event/parking-tauron-arena-krakow-tauron-arena-krakow-15337870/?affiliate=KRA

 

Uwaga! Parking naziemny będzie zamknięty.


Dojazd komunikacją miejską:
Tramwaje:
przystanek: TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju,
przystanek: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/Al. Jana Pawła II),
Autobusy:
przystanek: TAURON Arena Kraków /Al. Pokoju,
autobusy – przystanek: Wieczysta,
autobusy – przystanek: TAURON Arena Kraków.


Więcej informacji na stronie: http://www.tauronarenakrakow.pl/mapa-2/
Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej: www.mpk.krakow.pl oraz o możliwych utrudnieniach w ruchu: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.


Zakup biletów w dniu koncertu
Nie będzie możliwości kupienia biletów w dniu koncertu.


Osoby niepełnosprawne
Hala TAURON Arena Kraków jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada dwie pochylnie dla niepełnosprawnych: od strony ulicy Lema i od Parku Lotników. Na poziomie A, przed halą główną, znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na poziomie A w hali głównej TAURON Arena Kraków znajduje się 26 miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz 26 miejsc dla ich opiekunów. Obiekt wyposażony jest także w windy. Miejsca dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim znajdują się w sektorach A4-A7.


Gastronomia na koncercie
W przestrzeni hali TAURON Arena Kraków znajdują się punkty gastronomiczne, oferujące sprzedaż napojów bezalkoholowych, piwa niskoprocentowego, ciepłych oraz zimnych przekąsek. Dodatkowo będzie funkcjonować kawiarnia w Małej Hali od godziny. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. W kawiarni dostępne są również toalety. Dodatkowo na poziomie B zlokalizowana jest ogólnodostępna restauracja.


Palenie papierosów na koncercie
Palenie papierosów na terenie koncertu będzie dopuszczalne wyłącznie w wyznaczonych palarniach. Poza wskazanym obszarem palenie papierosów będzie zabronione.


Czego nie można wnosić na koncert?
Do hali nie można wnosić: wszelkiego rodzaju broni, niebezpiecznych przedmiotów, parasoli z ostrymi zakończeniami, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, gazu pieprzowego, środków odurzających i substancji psychotropowych, płynów łatwopalnych, alkoholu, własnych artykułów spożywczych (w tym również napojów), sprzętu do rejestrowania dźwięku oraz video. Zabrania się także zabierania ze sobą wskaźników laserowych, latarek, wszelkiego rodzaju migających światełek, puszek, butelek, biżuterii z ćwieków, perfum, długich łańcuchów przy portfelach, paralizatorów, szklanych przedmiotów, banerów, instrumentów i urządzeń mechanicznych do wytwarzania nadmiernych dźwięków i hałasu, święcących bransoletek oraz pałeczek zawierających toksyczną substancję (m.in. glow sticks), a także innych przedmiotów, które w ocenie organizatora lub ochrony mogą powodować zagrożenie.


Aparaty fotograficzne
Zabrania się wnoszenia wszystkich aparatów fotograficznych, sprzętu rejestrującego audio-video oraz wszelkiego sprzętu elektronicznego (m.in. tabletów oraz kamerek Go-Pro), który w ocenie organizatora lub ochrony może utrudniać widoczność innym uczestnikom wydarzenia. Zabrania się wnoszenia również profesjonalnego sprzętu fotograficznego. W przypadku nierespektowania zasad, management artysty zastrzega sobie prawo do skonfiskowania wyżej wymienionych przedmiotów. Można wnosić jedynie telefony komórkowe oraz małych gabarytów powerbanki.


Punkty medyczne
Podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków czynny będzie jeden stacjonarny punkt medyczny oraz kilka mobilnych.

 

Sprzedaż gadżetów
Stoiska, w którym będzie można nabyć gadżety zespołu Scorpions zlokalizowane zostaną przy wejściu nr 1 oraz na płycie hali.

 

Bankomaty
W hali TAURON Arena Kraków znajduje się bankomat przy wejściu na sektor A20.