18 czerwca 2014
Na stadionie miejskim przy ulicy Gliwickiej w Rybniku trwa trzeci dzień budowania sceny, na której już w najbliższą niedzielę, 22 czerwca wystąpi amerykański zespół 30 Seconds to Mars.
 
Obecnie trwają prace przy stawianiu konstrukcji bocznych ścian sceny, na terenie stadionu stoi też jedna z ciężarówek, która przywiozła do Rybnika 30 ton sprzętu. Z każdym dniem zbliżającym nas do koncertu będzie ich coraz więcej.
 
Przy każdej dużej produkcji mamy do czynienia z kilkoma jej etapami. Na początku przy stawianiu konstrukcji pracuje 20 osób, po 3-4 dniach będzie ich już trzydzieści. Natomiast w ostatnich dniach produkcyjnych tych osób jest już więcej. W sobotę na stadionie będzie pracować już około 70-80 osób, zaś w niedzielę dołączy do nich ekipa artysty, czyli będzie w sumie 150-180 osób pracujących przy tych finałowych przygotowaniach do wieczornego koncertu – powiedział Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, a przy okazji szef produkcji tego koncertu.
 
 
Choć wymiarami ta scena nie będzie odbiegać od scen, jakie budowane były podczas trzech poprzednich koncertów na stadionie miejskim w Rybniku to dodatkową atrakcją tegorocznej będzie specjalny wybieg dla artysty. I to bardzo długi, bo 20-metrowy.
 
Chyba jeszcze nie robiliśmy tak długiego wybiegu. Przeważnie mają one bowiem 10 metrów. Kiedy Jennifer Lopez podczas swojego koncertu w Gdańsku miała 12-metrowy wybieg to wydawało nam się, że jest to naprawdę dużo. A tutaj wybieg będzie prowadzić praktycznie przez całą strefę Golden Circle. Aby wokalista Jared Leto mógł mieć kontakt z publicznością – dodał Marek Kurzawa.
 
Podczas koncertu 30 Seconds to Mars będzie się wiele działo na scenie. Poza wielkimi piłkami czy konfetti o dobrą oprawę postarają się sami artyści, należący do tych osób, których wprost roznosi energia.
 
–  Jared Leto jest nieobliczalnym artystą. Ja oglądałem wiele jego koncertów i zauważyłem, że on potrafi wejść na rusztowanie sceny, by biec po nim gdzieś do góry. Lubi skakać w tłum. Myślę, że w Rybniku wymyśli takie rzeczy, abyśmy długo nie zapomnieli tego koncertu. Ale jesteśmy na to wszystko przygotowani – podkreślił Marek Kurzawa.
 
Przypominamy, że cały czas można kupować bilety na koncert 30 Seconds to Mars w Rybniku. Są dostępne na stronie: imprezyprestige.com, eventim.pl, ebilet.pl i ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK i sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.