11 października 2019

Sarah Brightman – niekwestionowana diva i królowa musicalowych scen – już za niespełna miesiąc pojawi się w Polsce! Tym razem przyjedzie z utworami z najnowszej płyty „ HYMN” i przywiezie ze sobą fantastycznych gości. Koncert odbędzie się 6 listopada w COS Torwar Warszawie.

 

Sarah Brightman jest jedyną na świecie artystką, która jednocześnie osiągnęła najwyższe noty na listach przebojów muzyki rozrywkowej i klasycznej. Swoją twórczością wykracza daleko poza określony gatunek muzyczny, jednocząc tym samym wiele inspiracji i wpływów w unikalny dźwięk.  Artystka niebawem przyjedzie do Polski, by zaprezentować utwory ze swojego najnowszego albumu HYMN, ale także te, za które zna i kocha ją publiczność na całym świecie. Nie bez znaczenia jest więc tego wieczoru męska obsada. Na scenie, oprócz Sarah, wystąpią dwaj znakomici wokaliści.

 

24-letni Narcis Ianau jest kontratenorem o zakresie sopranu koloraturowego. Swoimi możliwościami głosowymi może zawstydzić niejedną śpiewaczkę operową! Narcis pochodzi z rumuńskiej części Transylwanii. W wieku 5 lat dołączył do lokalnego, kościelnego chóru i już wtedy było wiadomo, że jest niezwykle uzdolniony i posiada absolutnie wyjątkowy głos. Śpiew pomagał mu wyrazić swoją frustrację, złość i lęki wynikające z trudnych warunków życia. W wieku 10 lat wystąpił po raz pierwszy solo w rodzinnym mieście Bacau. Chociaż z powodu swojego wysokiego głosu był często w szkole wyśmiewany, ostatecznie zdecydował się jednak podążać za instynktem i ujawnić się szerszej publiczności. Jego pierwszy większy koncert odbył się w Athenaeum w Bacau, gdy Narcis miał 15 lat. Słuchacze byli zachwyceni równie mocno, co wielu znanych rumuńskich profesorów muzyki. W 2011 roku, krótko po zapisaniu się do National Arts College w Bacau, Narcis dostał się do pierwszej edycji rumuńskiego „Mam talent”. Program ten okazał się jednym z najbardziej decydujących kroków w jego życiu – wywołał fascynację i wielkie zainteresowanie krajowej prasy. On sam zakończył swój występ w programie na drugim miejscu. Miał wtedy zaledwie 16 lat. Nie trwało długo, zanim wiadomość o nowym kontratenorze rozprzestrzeniła się poza granice Rumunii. Chłopak, którego matka była Włoszką, chciał wziąć udział w konkursie śpiewu „Lo Canto”. Po wstępnej selekcji jury zadecydowało, że zaśpiewa jako gość specjalny obok słynnego, włoskiego piosenkarza Al Bano, zamiast brać udział w konkursie. W tym momencie kariery brakowało mu tylko jednego: odkrycia przez czołowego, międzynarodowego managera. Okazał się być nim niemiecki producent gwiazd – Frank Peterson (Sarah Brightman, Andrea Bocelli, Gregorian, Enigma), który od razu wiedział, że chłopak ma potencjał. Jesienią i zimą 2016 roku Narcis koncertował z Chórem Gregorian jako gościnny artysta i pianista podczas trasy Final Chapter. Wykonywał wówczas dwie solowe piosenki ze swojego debiutanckiego albumu. Tego samego roku odbył trasę koncertową z Sarah Brightman, odwiedzając Japonię, Chiny Koreę Południową, Tajwan i Makau. Stał się gwiazdą podziwianą i śpiewającą przed tysiącami ludzi. Jego wręcz anielski głos mieli okazję usłyszeć fani Sarah Brightman podczas jej koncertu bożonarodzeniowego w Łodzi w 2017 roku – Royal Christmas Gala.

 

 

Drugi gość Sarah Brightman – Vincent Niclo, ma na swoim koncie milion sprzedanych we Francji albumów, dziesięć platynowych płyt  udział we francuskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, dwie audycje radiowe BBC2 w Wielkiej Brytanii, dwie wyprzedane trasy koncertowe we Francji, dziesięć musicali, a także występ dla Céline Dion, podczas którego zaśpiewał – „All By Myself”. Gdy Niclo był jeszcze nastolatkiem usłyszał w radiu Luciano Pavarottiego śpiewającego „Nessun dorma” – był to moment, w którym zdał sobie sprawę, że śpiewanie to jego życiowa ścieżka. Przez lata uczył się śpiewu u nauczyciela Opery Paryskiej. Utrzymywał się wtedy zarabiając z chodzenia na wybiegach mody. Vincent rozpoczął karierę wokalną od sukcesów w musicalach, ale przełom w jego karierze nastąpił dopiero, gdy zaśpiewał dla Céline Dion. Gwiazda natychmiast zaangażowała go w serię głośnych programów, mówiąc o wschodzącej francuskiej gwieździe: „Jesteś inny… idź prosto do mojego serca”. Do tej pory Vincent Niclo wydał sześć albumów studyjnych. Jego repertuar obejmuje zarówno klasyczne tematy operowe, największe popowe utwory, jak i własne interpretacje innych gatunków muzycznych. Vincent występował z największymi gwiazdami świata, które potwierdzają jego nietuzinkowy talent. Byli to m.in: Placido Domingo, Il Divo, Charles Aznavour, Michael Bublé, Céline Dion czy Michel Legrand. W 2019 roku otrzymał telefon od Sarah Brightman z prośbą, by wystąpił na pierwszym singlu jej nowego albumu HYMN – „Sogni” i dołączył do niej na tournée w Puerto Rico, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Śpiewanie to całe moje życie. Jestem tym, kim jestem, tak się cieszę i nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek robił coś innego – mówi Vincent Niclo o sobie i swojej pasji do muzyki.

 

Obaj panowie wystąpią u boku Sarah Brightman już 6 listopada w COS Torwar w Warszawie. Sarah Brightman zadbała o każdy szczegół tego widowiska. Majestatyczny chór w tle nada aury tajemnicy, a wspaniałe stroje wysadzane kryształkami Swarovskiego, które artystka będzie miała na sobie, zostały wykonane z wielką precyzją i godne są prawdziwej królowej. Tiary, korony i diadem podkreślą nadzwyczajność wokalistki. Do tego wspaniała gra świateł i wystrój na wzór trójkątnych, metalowych piszczałek w organach. Muzyczną całość wykończy, znakomita i ciesząca się uznaniem na całym świecie, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z Krakowa.

 

Bilety do nabycia na: prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.