12 września 2017

Trzy męskie głosy o wielkich możliwościach, pięknej barwie i doceniane przez największych artystów na świecie – znamy już nazwiska śpiewaków, którzy wystąpią u boku Sarah Brightman oraz chóru Gregorian podczas Royal Christmas Gala w Łodzi! Mario Frangoulis, Fernando Varela, Narcis Ianau – każdy z nich to uznany artysta, a w połączeniu z Sarah i chórem 17 grudnia zaczarują Łódź!
                                 

Sarah Brightman to rozpoznawalna na całym świecie diva musicalowa i śpiewaczka, o której obecności  zawsze głośno. Artystka pojawi się już 17 grudnia w Atlas Arenie w Łodzi. Jej występy to nie tylko koncerty muzyczne, ale także wspaniała uczta dla oka – pełne akrobacji, światła i koloru spektakle na długo pozostają w pamięci widza. A  przy tym wokalistka dba o każdy szczegół swojego show, więc nie ma się co dziwić, że także artyści występujący u jej boku to prawdziwe gwiazdy. Sarah pojawi się bowiem nie tylko w towarzystwie osławionego Chóru Gregorian o przejmującym, mistycznych brzmieniu, ale także trzech innych wybitnych śpiewaków. Będą to: Mario Frangoulis, Fernandi Varela oraz Narcis Ianau. Takie zestawienie muzycznych pereł wzbudza wiele emocji i nadzieje.
 

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym występem. Sarah Brightman to prawdziwa diva sceny, a w połączeniu z takimi muzykami i aranżacją, jest pewne, że będzie to spektakl na najwyższym światowym poziomie – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, która jest organizatorem show.
 

Mario Frangoulis – wielojęzyczna uczta dla ucha
 

Pierwszy z wybitnych gości Sarah Brightman to Mario Frangoulis. 51-letni grecki tenor urodził się w Zimbabwe. Najczęściej pojawia się w repertuarze musicalowym, gdzie chętnie pokazuje bardzo wysoki poziom artystyczny, zarówno pod względem wokalnym jak i aktorskim, gdyż śpiewak jest również aktorem. Frangoulis, muzyk z gatunku Classical Crossover, daleko wykracza poza przyjęte normy i bariery muzyczne. Występował z takimi gwiazdami jak: Placido Domingo, Jose Carreras, Lara Fabian, Justin Hayward, Klaus Meine oraz orkiestrami: Boston Pops, Chicago Symphony, Dallas Symphony, Tokyo Philharmonic, Novaya Opera of Moscow, Philharmonia Orchstra of London i innymi. Tenor znany jest z wyrafinowanych interpretacji wokalnych i unikalnej zdolności: potrafi bowiem śpiewać aż w pięciu językach! Tenor słynie z zamiłowania do mieszania różnych stylów (opera, pop, rock, folk, soul/R&B), a także ze zgrabnego łączenia muzyki klasycznej ze współczesną. Charakteryzuje go głos o wielkiej sile i ciepłej barwie, który od pierwszego momentu wzbudza zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że śpiewak występuje na największych amerykańskich scenach muzycznych.
 

Naprawdę warto było wziąć udział w jego  występie na żywo. Frangoulis ma po prostu przepiękny głos. Jednak ma jeszcze coś więcej. Jego umiejętność przykuwania uwagi publiczności do każdego jego ruchu, jest wprost oszałamiająca – napisał Theater Jones z północnego Texasu.
 

Zaraz po odkryciu przez Petera Gelba – dyrektora Sony Classic, który prowadził Metropolitan Opera w Nowym Jorku, zaczął nagrywać płyty. Od tego czasu, Mario wydał 15 własnych krążków, oraz sprzedał ponad milion albumów na całym świecie.
 

Fernando Varela – jak nowy Pavarotti!
 

Kolejną wyjątkową postacią tego wieczoru będzie Ferdnando Varela, 37-letni amerykański tenor, również z gatunku Classical Crossover.  Historia, która za nim stoi, zaczyna się i kończy na głosie. Jego droga do sławy nie była jednak prosta. Bez profesjonalnej edukacji spotykał się z przeciwnościami losu, doświadczył też, czym jest zamknięty muzyczny świat, a jego talent był poddawany pod wątpliwość. Varela usłyszał nawet kiedyś, żeby nie rezygnował ze swojej codziennej pracy, ponieważ… muzyka nie jest dla niego! Nic bardziej mylnego! Odkryty przez Davida Fostera w konkursie „Born to Sing ” okazał się być długo wyczekiwanym głosem i odbył trasę w 31 krajach na całym świecie. Kiedy publiczność usłyszała Varela, wszyscy byli zdumieni, jak potężnym głosem dysponuje ten młody mężczyzna. Fernando występował już z takimi muzycznymi osobistościami jak: Lionel Richie, Babyface, Peter Cetera, Neil Diamond, Seal, Jewel, czy Chaka Kahn. To właśnie opinie światowych ikon muzyki nie pozostawiają wątpliwości, jak wielki talent i głos posiada Fernando:


David Foster: Luciano Pavarotti się odrodził! Varela ma głos i osobowość gwiazdy najwyższego poziomu!
Lionel Richie: Niesamowite. Po prostu zatrzymałeś całą salę! To jest magia!
Barbra Streisand: Będziesz wielką gwiazdą!
Maestro Giancarlo Chiaramello, dyrygent i aranżer Luciano Pavarottiego: Słyszałem tylko kilka głosów, takich jak twój.
 

Fernando Varela jest dokładnie tym, czym określa się muzykalność i posiada wszystkie jej wyznaczniki. Jego unikalny głos, zaangażowanie i pasja wprost rozjaśnia całą salę, kiedy Fernando staje na deskach sceny. Historia tego śpiewaka jest prawdziwą, piękną demonstracją siły i walki o swoje marzenia – nawet wtedy, kiedy wszyscy wokół rzucają kłody pod nogi.
 

Narcis Ianau – anielski kontratenor zwiedzie niejednego!
 

Trzecim gościem na Royal Christmas Gala u boku Sarah Brightman i Chóru Gregorian będzie absolutnie wyjątkowy 22-letni Narcis Ianau, kontratenor. Kariera pochodzącego z Rumunii Narcisa rozpoczęła się w 2011 wraz z pierwszą, rumuńską edycją programu „Mam Talent”, po wykonaniu „O mio babbino caro” Giacomo Pucciniego. W programie Narcis zajął drugie miejsce, a krótko po tym, bo od 2013 rozpoczął współpracę z Chórem Gregorian i jego kariera rozpoczęła się na dobre. W zeszłym roku wystąpił na konkurs Eurowizji z piosenką „Seven”. Zdobył z nią 5 miejsce. Do tej chwili podróżuje wspólnie z Chórem Gregorian i Sarą Brightman po całym świecie, pokazując swój talent u boku najlepszych.
 

Takie zestawienie głosów i muzycznych osobistości jednego wieczoru będzie z pewnością niesamowitym doświadczeniem. Nieczęsto mamy okazję, aby jednocześnie aż tylu znakomitych artystów występowało na jednej scenie – komentuje Janusz Stefański z Agencji Prestige MJM.
 

Wieczór 17 grudnia 2017 roku w łódzkiej Atlas Arenie zapowiada się więc magicznie. Osoby głodne widowiska i muzycznych wrażeń nie powinny więc długo się zastanawiać, ponieważ znaleźli to, czego szukają! Sarah Brightman zaprezentuje się z chórem Gregorian oraz gośćmi specjalnymi: Mario Frangoulis, Fernando Varela, Narcis Ianaui i orkiestrą w widowisku Royal Christmas Gala. Bilety na to wydarzeniu można nabywać poprzez strony bilety.imprezyprestige.com i eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całym kraju. Wydarzenie organizuje agencja Prestige MJM.
 

Galeria