Sarah Brightman nagrała utwór z polskim wokalistą!

14 sierpnia 2019

Sarah Brightman, fantastyczna sopranistka obchodzi dzisiaj (14 sierpnia) swoje urodziny. Słynąca z ponad trzyoktawowego głosu wokalistka jest pionierką w przekraczaniu i zacieraniu granic pomiędzy głównymi nurtami muzycznymi – od popu i broadwayowskich szlagierów po klasykę i arie operowe. Artystka już za niespełna trzy miesiące pojawi się w Polsce, która będzie przystankiem na trasie koncertowej piętnastego w jej karierze, albumu „HYMN”.


Warto jednak wrócić do płyty, która ukazała się jedenaście lat temu, w 2008 roku. „Symphony” bardzo szybko stał się bestsellerem, m.in. dzięki duetom zAndreą Bocellim,  Alessandrem Safiną oraz Fernandem Limą.


W polskiej wersji albumu „Symphony”  pojawił się jeszcze jeden wyjątkowy duet. Utwór „I Will Be With You (Where The Lost Ones Go)” razem z Sarah Brightman, wykonał Andrzej Lampert, artysta, który z powodzeniem w swoim muzykę klasyczną i rozrywkową. Jest śpiewakiem operowym i wokalistą zespołu PIN (wylansował m.in. takie przeboje jak „Bo to co dla mnie”, „Wina mocny smak”). Grupa PIN po przerwie powróciła na scenę i właśnie pracuje nad najnowszą płytą.

 


– Nie wiedziałem co powiedzieć, byłem bardzo zaskoczony – tak Andrzej Lampert wspominał moment, gdy dowiedział się o propozycji duetu z Sarah Brightman. – Wprawdzie marzyłem, by kiedyś móc nagrać duet z kimś znanym, ale nie przypuszczałem, że nastąpi to tak szybko i że będzie to gwiazda tego formatu. Cieszę się podwójnie, bo piosenka "I Will Be With You…." bardzo przypadła mi do gustu – mówił, gdy efekt ich wspólnej pracy ujrzał światło dzienne.


Pracę bardzo miło wspomina również Aleksander Woźniak, klawiszowiec grupy PIN, kompozytor, autor tekstów, a zarazem producent i realizator dźwięku (współpracował m.in. z Kasią Kowalską czy Andrzejem Piasecznym). Jego zadaniem było nagranie, zmiksowane i stworzenie ostatecznego kształtu utworu do polskiej wersji albumu. Słuchając utworu „I Will Be With You…” ma się wrażenie, że Sarah Brightman i Andrzej Lampert już niejednokrotnie występowali razem na jednej scenie. Warto jednak wspomnieć, że przy realizacji tego utworu wokaliści nie spotkali się w studiu nagraniowym.

 

 

– Za pośrednictwem firmy EMI otrzymałem plik dźwiękowy z wytwórni Blue Note, która wtedy była głównym producentem i dystrybutorem nowej płyty Sarah Brightman – zdradza Aleksander Woźniak. – Poproszono, bym do tego pliku dograł wokal Andrzeja Lamperta. Osobno otrzymałem plik z wokalem Sarah, już odpowiednio przygotowany.  W dobie internetu wszystko można zrobić. Pliki przychodzą drogą internetową, nagrywa się, wysyła, potem jest akceptacja lub nie. W tym przypadku akceptacja była ze strony Blue Note – podkreśla.


Sama Sarah Brightman była zachwycona duetem z Andrzejem Lampertem.


– „I Will Be With You” to piosenka, która dla wokalisty jest prawdziwym wyzwaniem. Trzeba mieć naprawdę dużą skalę by okiełznać ten utwór! Andrzej sięga tutaj wyżyn – w jego wykonaniu piosenka jest przesycona wielkimi emocjami i uczuciem. To zdecydowanie głos na światowym poziomie i jestem bardzo zadowolona z rezultatu nagrania – mówiła jedenaście lat temu artystka.

 

Koncert Sarah Brightman odbędzie się 6 listopada tego roku hali COS Torwar w Warszawie. Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.