29 października 2019

Sarah Brightman przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej Hymn World Tour. Wraz z nią na scenie pojawią się dwa wybitne głosy Vincent Niclo i Narcis Ianau. Koncert uświetnią także polscy muzycy: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Ars Cantandi.

 

Najbardziej uwielbiany sopran świata już 6 listopada zabrzmi w Warszawie. Sarah Brightman zaprezentuje swój trzyoktawowy głos wraz z liczną grupą muzyków, którzy razem z nią wystąpią podczas koncertu w COS Torwar. Artystka swoją twórczością wykracza daleko poza określony gatunek muzyczny, jednocząc tym samym wiele inspiracji i wpływów w unikalny dźwięk. Dziś pozostaje wśród najbardziej znanych wykonawców na świecie, a sprzedaż jej albumów sięgnęła 30 milionów sztuk. Na swoim koncie ma ponad 180 złotych i platynowych płyt w ponad 40 krajach. Nadchodzący koncert będzie promował najnowszy album artystki „Hymn”.

 

 

Do Warszawy razem z Sarah Brightman przyjadą goście specjalni. Na scenie COS Torwar wystąpi Vincent Niclo. Śpiewak ma za sobą duety m.in. z Céline Dion, Placido Domingo, Il Divo, Michealem Bublé, Charlesem Aznavourem czy Michelem Legrandem. Artysta wyprzedał miliony albumów, ma na swoim koncie dziesięć platynowych płyt, udział we francuskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”, dwie audycje radiowe w BBC2 w Wielkiej Brytanii, dwie wyprzedane trasy koncertowe we Francji i dziesięć musicali.

 

 

Drugim gościem specjalnym będzie Narcis Ianau, którego niezwykle wysoka barwa głosu rozpoznawalna jest już na całym świecie. Artysta śpiewa kontratenorem o zakresie sopranu koloraturowego i swoimi możliwościami głosowymi dorównuje największym divom operowym. Razem z Sarah Brightman zaśpiewał podczas trasy koncertowej Royal Christmas Gala, w ramach której jeden z występów w grudniu 2017 roki odbył się również w Polsce.

 

 

Widowisko, które zostanie pokazane w Warszawie za kilka dni, obfitować będzie w wyjątkowe aranżacje wokalne przy udziale Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Ars Cantandi. 5 października grupa  partnerowała na scenie Zbigniewowi Preisnerowi podczas jego jubileuszowego koncertu w Krakowie. Zespół kierowany przez Annę Grabowską-Borys ma na swoim koncie nagrody grand prix, złote, srebrne i brązowe medale oraz wyróżnienia na międzynarodowych i krajowych konkursach oraz festiwalach muzyki chóralnej, w tym m.in. pierwsze miejsce podczas Ohrid Choir Festival w 2018 roku w Macedonii.

 

 

Niektóre pozycje w repertuarze Sarah Brightman są trudne pod względem wykonawczym, jednak nie jest to nasz pierwszy tego typu projekt, a wiele utworów w wykonaniu artystki to hity muzyki klasycznej. Praca nad materiałem przyniosła nam więc także wiele przyjemności. Z drugiej strony każdy z projektów czy koncertów Ars Cantandi jest wymagający, ambitny (występujemy w repertuarze oratoryjnym, także podczas ważnych uroczystości różnych instytucji w Polsce czy w międzynarodowych konkursach chóralnych) i wszyscy chórzyści wiedzą, że opanowywanie repertuaru to ciężka praca. Jednak późniejsza satysfakcja z występu, radość i duma z udziału w takich ważnych, dużych przedsięwzięciach, rekompensuje nam wszystkie trudne chwile – podkreśla Anna Grabowska-Borys, dyrygentka Ars Cantandi.

 

Sarah Brightman na scenie towarzyszyć będzie również Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Zespół gościł na renomowanych scenach koncertowych Europy i świata, w tym Alte Oper Frankfurt, wiedeńskiej Musikverein, Great Hall of People w Pekinie, Xinhai Concert Hall, Sanat Concert Hall w Stambule, Emirates Palace w Abu Dhabi czy Honzerthaus w Berlinie. Z równie wielkim sukcesem, jak po partytury utworów klasycznych, orkiestra sięga po przeboje muzyki rozrywkowej czy filmowej. Na koncie ma nagrania ścieżek dźwiękowych dla takich gigantów jak Warner Bros czy Monolith, współpracę z kompozytorami Hansem Zimmerem, Elliotem Goldenthalem, Michałem Lorencem i Janem A. P. Kaczmarkiem. Wysoką klasę Orkiestry Akademii Beethovenowskiej potwierdza również współpraca z największymi autorytetami sztuki dyrygenckiej, kompozytorami i solistami.
Zespół towarzyszył na scenie włoskiemu tercetowi Il Volo, a także instrumentalnie oprawiał hity, które zabrzmiały podczas obydwu edycji Orchestonu z udziałem Gromeego i jego gości.

 

Koncert Sarah Brightman odbędzie się 6 listopada w hali COS Torwar w Warszawie. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 20:00, a otwarcie bram nastąpi o 18:30. Bilety wciąż można jeszcze kupić na stronie www.prestigemjm.com. Podczas koncertu będzie możliwość nabycia oficjalnych gadżetów związanych z artystką. Punkt sprzedaży zostanie zlokalizowany w holu głównym.

 

Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.