Sarah Brightman jest fanką Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie!

25 lipca 2019

Sarah Brightman opisuje i zachwyca się symbolem Polski! Świat obiegły zdjęcia nie tylko Pałacu Kultury i Nauki, ale też Hali COS Torwar w Warszawie! „Pałac Kultury i Nauki, jest najwyższym budynkiem w Polsce i jednym z najwyższych na całym kontynencie europejskim”, napisała artystka w poście na swoim profilu społecznościowym. Najbardziej uwielbiany sopran w historii zaprasza swoich fanów na koncert, który odbędzie się 6 listopada w hali COS Torwar w Warszawie!

 

Nie tylko polscy fani Sarah Brightman nie mogą doczekać się jej występu w listopadzie tego roku w Warszawie. Okazuje się, że sama artystka jest również bardzo podekscytowana, czemu dała upust na swoim profilu na platformie społecznościowej Facebook.com.

 

O tym, że artystka przyjedzie w odwiedziny do Polski na swój pierwszy solowy koncert ze swoją najnowszą płytą „HYMN World Tour”, donosiły już chyba wszystkie polskie media i dziennikarze muzyczni. Polscy miłośnicy sopranu Sarah Brightman wiedzieli o jej wizycie już w grudniu 2018 roku, jednak teraz o polskim koncercie w hali COS Torwar dowiedział się cały świat! Pod postem z 21 lipca 2019 roku aż zagrzmiało! Setki polubień, udostępnień i komentarzy każą spodziewać się w Warszawie mnóstwa gości i fantastycznej atmosfery. Okazuje się, że artystka jest wielką fanką naszej stolicy i… Pałacu Kultury i Nauki. Można by mniemać, że Brytyjka nie tylko zaprasza na swój koncert, ale także – do Warszawy!
– W Warszawie znajduje się również wspaniały Pałac Kultury i Nauki, który jest najwyższym budynkiem w Polsce i jednym z najwyższych na całym kontynencie europejskim. Oficjalny punkt orientacyjny jest siedzibą wielu instytucji publicznych i kulturalnych, takich jak kina, teatry, biblioteki, kluby sportowe, wydziały uniwersyteckie i władze Polskiej Akademii Nauk – napisała Sarah w swoim poście na platformie Facebook, załączając również imponujące zdjęcia Pałacu Kultury i Nauki oraz hali COS Torwar w Warszawie.

 

 

Faktycznie Pałac Kultury i Nauki od dłuższego czasu jest charakterystycznym dla Polski obiektem. Choć pomysłodawcą  budowli był Józef Stalin, a sam pałac wznoszony w latach 1952–1955, jako „Dar narodów radzieckich dla narodu polskiego” przez dziesiątki lat zmagał się z powszechną „łatą” symbolu radzieckiej Polski. Zaprojektował go Lew Rudniew. Budynek ma 237 metrów wysokości, powierzchnię 123 084 metrów kwadratowych i kubaturę 817 000 metrów sześciennych. Jest to najwyższy budynek w Polsce, znajduje się na nim drugi co do wielkości zegar w Europie o czterech tarczach mających średnice po 6 metrów.

 

Nic dziwnego, że sama wokalistką zwróciła na niego uwagę. Sarah Brightman nie bez powodu nazywana jest artystką. Znana jest z zamiłowania nie tylko do muzyki, ale też historii, architektury, kultury i sztuki. Najbardziej uwielbiany sopran świata czerpie inspirację z wielu kultur – wystarczy spojrzeć na jej poprzednie albumy, takie jak egzotyczny „Harem” osadzony w dźwiękach bliskiego wschodu, „La Luna” owiana księżycowym światłem starych, hiszpańskich legend, czy „Eden” nawiązujący do biblijnego raju.  „HYMN” – najnowszy album brytyjskiej wokalistki  także ma swoje odniesienie. Tym razem artystka sięgnęła po kulturę chrześcijańską i szukała utworów odpowiadających charakterem temu obszarowi.

 

Sarah Brightman zaprezentuje swój najnowszy album „HYMN”, a także największe przeboje z wcześniejszych okresów kariery 6 listopada 2019 roku na hali COS Torwar w Warszawie. Bilety można nabywać poprzez stronę: www.prestigemjm.com. Organizatorem jest agencja Prestige MJM.