4 maja 2017

Sarah Brightman znana jest ze swojej wszechstronności artystycznej. Nasza bohaterka to niezwykle artystyczna osobowość o wielu talentach. Oprócz tytułu Ambasadora Dobrej Woli wspiera edukację i równouprawnienie kobiet w naukach ścisłych, świetnie porusza się na scenie, a także… chętnie występuje w filmach. Aż 5 znaczących ról filmowych i ponad 70 epizodów w serialach, to aktorski dorobek Sarah Brightman, która już w grudniu wystąpi w Polsce na Royal Christmas Gala w towarzystwie chóru Gregorian.

 

Jej debiutem w sztuce filmowej była produkcja „Repo! The Genetic Opera!” gdzie Sarah wcieliła się w rolę niewidomej Mag. Mimo tego, że film uznawany jest za dość ekscentryczny i skierowany do wąskiej grupy odbiorców, był jednak produkcją, która doskonale ukazała jej zdolności – zarówno wokalne jak i teatralne. Utwór „Chromaggia” wykonywany przez Sarah jest bardzo ceniony ze względu na świetny wokal, a także wyjątkową scenografię. Niektórzy widzowie twierdzą  nawet, że mimo faktu, że scena kończy się bardzo krwawo i drastycznie, jest jedną z najpiękniejszych w historii kina. Twórcy filmu, kiedy przeprowadzali castingi od samego początku wiedzieli, że nie ma nikogo odpowiedniejszego do tej roli niż Sarah. Była doskonała: ze swoją barwą głosu, teatralnością i paletą emocji.

Brightman wystąpiła również w japońskiej produkcji „Amalfi”. Film, który łączy ze sobą wątki dramatu i kryminału, kręcony był na tytułowym wybrzeżu Morza Tyrreńskiego, Amalfi we Włoszech. Dopełnieniem tej bajkowej scenografii był utwór „Time To Say Godbay” wykonany w całości przez Sarę Brightman na zakończenie filmu. Trzeba przyznać, że cała oprawa, akcja i tło na którym przyszło jej wystąpić, były naprawdę niezwykłe i świetnie współgrały z wykonaniem i postacią Divy na scenie.

 

 

Kolejnym filmem w którym wystąpiła Sarah Brightman jest „1st Night”, gdzie zagrała u boku  Richarda E. Granta jako Celia. Film cieszył się ogromną popularnością, ponieważ elementy komedii, musicalu i romansu stworzyły w tej produkcji bardzo przyjemną koncepcję. Sarah Brightman w końcu miała możliwość pokazania, jaki ma  talent aktorski i udowodniła światu, że jest nie tylko świetną sopranistką, ale też świetną aktorką. Odegranie roli Celii, pięknej dyrygentki orkiestry, przyszło jej z ogromną łatwością, a dzięki jej silnej osobowości, również postać nabrała niezwykle charakterystycznego temperamentu i porwała serca widzów. „1st Night” jest bardzo przyjemną pozycją, która przedstawia ćwiczenia zespołu operowego do utworu „Cosi fan tutte” Mozarta. Film sprawia, że opera i muzyka klasyczna stają się bardziej przystępne dla przeciętnego odbiorcy, z zachowaniem jednak tradycyjnego repertuaru i profesjonalnego wykonania. Udział  w „1st Night” jest uznawany za najlepszą pozycję w aktorskim dorobku Sarah Brightman.

 

Artystka występowała też gościnnie w wielu innych filmach, w których poproszono ją, by zagrała samą siebie. Lista udziału Sarah Brightman w najróżniejszych przedsięwzięciach kinowo-telewizyjnych jest bardzo długa. Oprócz większych ról, należy pamiętać też o 54. nagranych filmowych soundtrackach oraz 72 kreacji w programach rozrywkowych i serialach telewizyjnych,. Mogliśmy ją obejrzeć m. in w „Charmed”, a także w „Zeit der Erkenntnis” Rosamunde Pilcher. Wykonała tam przepiękny utwór „Scarborough Fair Live” utrzymany w prawdziwie celtyckim klimacie. Magiczna sceneria, baśniowa stylizacja Sarah Brightman w połączeniu z jej równie baśniowym głosem, zachowają się w pamięci widzów zapewne na bardzo długo.

 

 

Innym nadchodzącym wydarzeniem, które widzowie i fani z pewnością zapamiętają na bardzo długo, jest występ Sarah Brightman w towarzystwie chóru Gregorian. Royal Christmas Gala  odbędzie się 17 grudnia tego roku w Atlas Arena w Łodzi. Na największe show tego roku, pełne barw, emocji, efektów specjalnych i muzyki w najlepszym wykonaniu zaprasza organizator – agencja Prestige MJM. Bilety można nabywać poprzez strony: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.