17 kwietnia 2018

Niebywałą okazję będą mieli najwięksi fani do bezpośredniego spotkania z Andreą Bocellim przed tegorocznymi koncertami w USA. Artysta przeznaczył na licytację sześć zaproszeń VIP w pakiecie zawierającym m.in. meet&greet. Całkowity dochód z aukcji zasili działalność jego fundacji. Organizacja  pomaga mieszkańcom ubogiej Afryki, a sam wokalista jest bardzo zaangażowany w to charytatywne przedsięwzięcia. To drugie oblicze Andrei Bocellego, którego polska publiczność będzie miała okazję zobaczyć na przyszłorocznym koncercie w Poznaniu.

 

Andrea Bocelli – to nazwisko jest znane całemu światu. Artysta słynie ze swojego niezwykle ciepłego i donośnego głosu, życzliwości oraz niezapomnianych duetów, m.in. z Edem Sheeranem, Arianą Grande, Celine Dion, Sarah Brightman czy Luciano Pavarottim. Włoski tenor jest kompozytorem, autorem piosenek, a także producentem muzycznym. Jego znakami rozpoznawczymi są przeboje: „Time to Say Goodbye (Con te partirò)”, „Canto della Terra”, „Vivere” czy „Nessun dorma”. Artysta od lat uznawany jest za najlepiej sprzedającego się śpiewaka operowego na świecie, jak również za jednego z najpopularniejszych artystów w historii muzyki nie rozgraniczając jej na gatunki. Dotychczasowe albumy wokalisty sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy, a przy tym wszystkim Andrea nie zapomniał o najważniejszym – wsparciu i dzieleniu się z najbardziej potrzebującymi. W tym celu założył własną organizację.

 

 

Andrea Bocelli Foundation działa od 2011 i nieprzerwanie realizuje swoją misję – umacniać sytuację ludzi i społeczeństw pogrążonych w ubóstwie. ABF wspiera mieszkańców krajów borykających się z analfabetyzmem, wykluczeniami socjalnymi, walczących z chorobami wynikającymi z niskiego poziomu życia. Podjęte przez organizację działania wspierają państwowe i międzynarodowe projekty, które promują przekraczanie, a w efekcie pokonywanie napotkanych barier.

Fundacja ABF wspiera interwencje zdrowotne, edukacyjne i integrujące społeczeństwo poprzez programy: „Pokonaj bariery” i „Wyzwanie”.  Pierwszy z nich stawia sobie za cel wspieranie i promowanie projektów, które w szczególny sposób pomagają w rozwoju kraju. Chodzi zwłaszcza o zwalczanie ubóstwa, chorób i niedożywienia tam, gdzie złożoność socjalnej sytuacji upośledza i drastycznie obniża poziom życia.  Program „Wyzwanie” z kolei zakłada sobie za cel zebranie w całość najlepszych pomysłów i rozwiązań, które mogą pomóc w innowacji i rozwoju oraz przekroczeniu barier nałożonych przez niepełnosprawności lub choroby. Fundacja  na co dzień zajmuje się edukacją, budową szpitali, szkół, zagospodarowaniem przestrzeni. ABF zapewnia wodę i niesie ze sobą nadzieję, rozwój i chrześcijaństwo. Należy pamiętać, że sławny tenor jest, jak na Włocha przystało, osobą głęboko wierzącą. Dlatego też w ośrodkach nauki i pomocy budowanych przez ABF czynnie pomagają również przedstawiciele społeczności chrześcijańskiej.

 

Działania ABF nie ograniczają się jedynie do krajów afrykańskich pogrążonych w skrajnym ubóstwie, ale otaczają opieką każdy kraj, który znajduje się w  potrzebie, jak Haiti czy Włochy zrujnowane po trzęsieniach ziemi. Co ważne, ABF jest organizacją non-profit. Oznacza to, że jej działalność nie kieruje się osiągnięciem jakiegokolwiek zysku, a wszystkie środki finansowe organizacji są przeznaczane na realizację wyznaczonych celów.

 

 

Andrea Bocelli nie tylko jest inicjatorem i założycielem tej fundacji, ale także fizycznie i finansowo wspiera jej działania. W tym roku oddał na licytację 6 podwójnych zaproszeń VIP na swoje koncerty. Pakiety zawierają również ekskluzywne spotkania z artystą! W tym roku zostały wylicytowane na Charitybuzz.com i obejmują czerwcowe występy w Stanach Zjednoczonych: San Jose, Portland, Seattle, Tampa, Charlotte. Nie był to pierwszy raz, kiedy artysta poświęcił swój czas i oddał bilety na licytację! W zeszłym roku takie spotkania odbywały się także w: Nowym Jorku,  Waszyngtonie, Filadelfii, Chicago, Cleveland i Detroit. W poprzednich latach, kiedy licytowano spotkania z artystą w ramach biletów charytatywnych na rzecz ABF, obejmowały także kraje europejskie. W tym gronie znalazły się m.in.: Rumunia, Austria, Hiszpania, Łotwa, Litwa, Belgia, Polska, Ukraina, Niemcy i wiele, wiele innych. Niestety nie wiadomo, jaka kwota wpłynęła na konto ABF. Najważniejsze jest jednak to, że pomoc stale jest niesiona.

 

Andrea Bocelli zaśpiewa na koncercie 11 maja 2019 roku z okazji  100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Wydarzenie zaplanowano na Stadionie INEA Poznań i dostępne będzie dla szerokiej publiczności po zakupieniu biletów. Nabywać je można za pośrednictwem stron: www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Organizatorem koncertu są: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator INEA Stadionu.

 

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Poznania i organizowany jest w związku z obchodami jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.