Rytmy Młodych zabrzmiały i zachwyciły po raz drugi!

25 maja 2015
Arcy Młyn, Bez Sensu oraz Nikt to trzy zespoły, które zakwalifikowały się do półfinału Jarocińskich Rytmów Młodych w wyniku eliminacji, które odbyły się w minioną sobotę w Goleniowie. Wysoki poziom konkursu skłonił jurorów do przyznania dodatkowych wyróżnień. 
 
W goleniowskim Teatrze Brama nad poziomem przesłuchań czuwało jury w składzie: Irek Agrest Anders, Jacek Jędrzejak, Roman Lechowicz, Daniel Jacewicz oraz Maciej Śledzianowski. Jak przyznają jurorzy, poziom konkursu był niezwykle wysoki, a decyzja o wyłonieniu zwycięskiej trójki nie była łatwa. W efekcie burzliwych obrad, eksperci zdecydowali o nagrodzeniu przepustką do półfinału zespoły: Arcy Młyn, Bez Sensu oraz Nikt, a także o przyznaniu dwóch ponadprogramowych wyróżnień dla formacji: Curcuma oraz Wyrok. 
 
Przesłuchaliśmy osiem zespołów które postawiły nam jeszcze wyżej poprzeczkę niż kapele dwa tygodnie temu w Rudzie Śląskiej. Aby wybrać trzy zespoły, które zaprezentują się 13 czerwca w Spichlerzu Polskiego Rocka potrzebowaliśmy blisko 40 minut momentami ostrej dyskusji. Udając się do Goleniowa nikt z nas nie spodziewał się tak wysokiego poziomu. Zgodni byliśmy tylko co do jednego zespołu. Bez wątpienia najlepszym wykonawcą był Arcy Młyn – relacjonuje Maciej Śledzianowski, koordynator oraz juror przesłuchań. 
 
 
Kolejne eliminacje do Jarocińskich Rytmów Młodych odbędą się już 30 maja w warszawskim Klubie Fugazi. Półfinał konkursu będzie miał miejsce 13 czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Najlepsi wystąpią podczas festiwalu (17 – 19 lipca). 
 
Przypominamy, że karnety  na tegoroczny Jarocin Festiwal można kupować za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl oraz eventim.pl, w sieci salonów Empik, a także w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Do końca maja kosztują 150 złotych. Później ich ceny wzrosną.