11 września 2013
7 miast, które znalazły się na tegorocznej trasie koncertowej Roda Stewarta, może pochwalić się ponad milionem mieszkańców. Najmniejsze z nich jest pod tym względem i tak dwa razy większe od Rybnika. Trudno więc nie uznać za wydarzenie koncertu szkockiego artysty w mieście liczącym nieco ponad 140.000 mieszkańców. 
 
Rybnik po raz kolejny, dzięki organizacji wielkiego wydarzenia muzycznego, znalazł się w doborym towarzystwie. Rod Stewart, który zagra 14 września na Stadionie Miejskim, słynie z tego, że w ramach swoich tras koncertowych odwiedza największe światowe ośrodki. Mapa jego podróży robi wrażenie także i w tym roku. 
 
Znalazły się na niej takie miasta jak: Nowy Jork, Londyn, Toronto, Montreal, Chicago, Hamburg czy Philadelphia. Każde z nich ma grubo ponad milion mieszkańców – zauważa Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM, które wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku i Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Roda Stewarta. Warto dodać, że w samym Nowym Jorku i Londynie mieszka ponad 8 milionów osób, a w Toronto prawie 6 milionów.
 
To tylko pokazuje, ile pracy musieliśmy włożyć, żeby znaleźć się w tak doborowym towarzystwie. Rod Stewart wybiera najczęściej zdecydowanie największe i najbardziej rozpoznawalne miasta na świecie i tam gra swoje koncerty. Nam dzięki pracy wykonanej przez ostatnie lata udało się go nakłonić, by przyjechał także do Rybnika – mówi Ewa Ryszka, wiceprezydent miasta.
 
Rybnik na trasie koncertowej Roda Stewarta nie znalazł się przypadkiem, ale pod względem wielkości zamyka listę ośrodków, które w tym roku odwiedzi artysta. – Przedostatnie w zestawieniu miast pod względem liczby mieszkańców Greensboro liczy około 273 000 mieszkańców. To prawie i tak dwa razy więcej niż Rybnik – zauważa Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM.
 
W przypadku Rybnika bez wątpienia procentuje doświadczenie, które miasto zdobyło w poprzednich latach, jako organizator wielkich wydarzeń muzycznych. – To ma bardzo duże znaczenie dla managementu artysty, który zawsze pyta, czy organizowaliśmy w danym miejscu już jakiś duży koncert – podkreśla Marek Kurzawa z Prestige MJM.
 
Bilety na koncert Roda Stewarta można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.