17 czerwca 2014
W ramach trwającej trasy koncertowej grupa 30 Seconds to Mars odwiedzi sześć kontynentów i zagra w największych miastach na świecie. Rybnik na mapie podróży zespołu jest… 49. ośrodkiem pod względem liczby mieszkańców!
 
Grupa 30 Seconds to Mars słynie z tego, że jest niezwykle aktywnym zespołem. Warto przypomnieć, że to do niej należy rekord Guinessa w najdłuższej trasie koncertowej zespołu rockowego, który został pobity w 2011 roku. Amerykanie przez dwa lata wystapili 309 razy na żywo. Pracowita dla Jareda Leto i jego kolegów jest także trwające tournee. Zespół odwiedzi sześć kontynentów i na każdym z nich zagra w największych światowych ośrodkach.
 
W Europie Marsi odwiedzili lub odwiedzą między innymi: Paryż, Rzem, Moskwę, Petersburg, Berlin czy Kijów. Na mapie ich koncertów w Ameryce Północnej i Południowej znalazły się takie miasta jak: Sao Paulo, Mexico City, Lima, Rio de Janeiro czy Santiago. Zespół zaplanował również koncerty w Sydney, Melbourne i Brisbane, a w Afryce odwiedził takie miejsca jak Johannesburg czy Kapsztad. Marsów nie zabrakło także w Osace i Jeketerynburgu. – Pod względem liczby mieszkańców najmniejsze z tych miast jest ponad 10 razy większe od Rybnika – zauważa Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu 30 Seconds to Mars.
 
 
Rybnik na trasie koncertowej amerykańskiego zespołu wyprzedza zaledwie kilka miast. Warto jednak podkreślić, że i w tym przypadku są to bardzo rozpoznawalne ośrodki. – Takie miasta jak Cannes czy Saint – Tropez są przecież doskonale znane, bo co roku odwiedza je bardzo wielu turystów z całego świata – zauważa Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. 
 
Taka sytuacja nie zdarza się zresztą pierwszy raz. Rybnik w doborywym towarzystwie był już przy okazji poprzednich koncertów gwiazd światowej muzyki, które odbywały się na Stadionie Miejskim. Warto przypomnieć, że wcześniej na zaproszenie agencji Prestige MJM i Urzędu Miasta w Rybniku koncertowały takie sławy jak: Bryan Adams, Guns N` Roses czy Rod Stewart. – To wielka promocja naszego miasta. Dzięki temu słychać o nas nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie – cieszy się prezydent Rybnika Adam Fudali.
 
Warto przypomnieć, że koncert 30 Seconds to Mars odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 czerwca. Cały czas można nabywać bilety na to wydarzenie. Można to robić za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com, eventim.pl, ebilet.pl i ticketpro.pl, a także w salonach EMPIK i sklepach Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.