5 marca 2012

Marcello Rota będzie dyrygentem w trakcie koncertu Andrea Bocellego, który odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie. Włoch jest jednym z najlepszych na świecie w swojej branży i już wielokrotnie występował o boku jednego z najlepszych tenorów wszech czasów.

Marcello Rota bardzo szybko zbudował swoją pozycję na rynku włoskich dyrygentów i dziś uważany jest za jednego z najbardziej znaczących w branży.

Do tej pory współpracował z największymi operami na świecie, a także z najbardziej znaczącymi artystamimówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje organizuje koncert Andrea Bocellego w łódzkiej Atlas Arenie.

 


 Marcello Rota

 

Warto przypomnieć, że Andrea Bocelli nie jest jedynym przedstawicielem muzyki klasycznej, który regularnie występuje wspólnie z włoskim dyrygentem. Rota odgrywa bowiem dużą rolę w trakcie występów takich artystów, jak: Kiri Te Kanawa, Renato Bruson, Cecilia Gasdia, Leo Nucci, Mariella Devia, Nicola Martinucci czy Katia Ricciarelli. Ponadto Marcello Rota często pojawia się jako dyrygent w operach w: Rzymie, Bolonii, Neapolu, Weronie, Amsterdamie, Hamburgu, Monachium czy Londynie. Poza tym, jako gość regularnie występuje z orkiestrami na całym świecie. Wystarczy wymienić choćby te z Moskwy, San Diego, Vancouver, Hollywood, New Jersey, Auckland, Sydney czy Melbourne – wylicza Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.
 

Marcello Rota realizuje także samodzielnie duże przedsięwzięcia artystyczne. To właśnie przygotowane przez niego nowe wykonanie „Turandota” zostało wykonane na otwarcie 55 Festiwalu Pucciniego w Torre del Lago. Z kolei obecnie włoski dyrygent przygotowuje swoją interpretację „Romea i Julii” w Teatro Carlo Felice w Genui.


Przypomnijmy, że bilety na koncert Andrea Bocellego, który odbędzie się 29 kwietnia w łódzkiej Atlas Arenie, można nabywać za pomocą stron www.imprezyprestige.com i www.ticketpro.pl  oraz w sieciach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.