Rosyjscy pianiści wystąpią ze swoim zespołem. Ostatnie bilety w sprzedaży

4 lutego 2019

Do pierwszego w Polsce koncertu tria fortepianowego Bel Suono pozostało kilkanaście dni. Pianiści nie przyjadą jednak do Krakowa sami. Na scenie będą im towarzyszyć znakomici muzycy sesyjni. Cała szóstka sprawi, że wieczór zamieni się w show pełne światowych hitów w niebanalnych aranżacjach. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety!

 

Kirill Gushchin, Vasily Opalev, Anton Mosenkov już 15 lutego wystąpią w Centrum Kongresowym ICE Kraków na pierwszym w Polsce koncercie. Wieczór wypełnią wcale nieklasyczne brzmienia. A jeśli w programie publiczność rozpozna utwory Vivaldiego czy Beethovena – to wykonane one zostaną w zupełnie innych i zmienionych wersjach. Nie zabraknie największych pop-rockowych ponadczasowych hitów.  Oryginalnego charakteru dobrze znanych kompozycji pomogą nadać także pozostali muzycy, którzy tego wieczoru pojawią się na scenie. Będą to: Jewgienij Lebiediew grający na keyboardzie, basista Makar Novikow oraz zasiadający za perkusją Anton Lukyanchuk. Instrumentaliści są znakomicie wykształconymi artystami.

 

Jewgienij Lebiediew ukończył szkołę muzyczną w klasie akordeonu, a już w wieku 15 lat rozpoczął karierę jako muzyk jazzowy, grając na fortepianie. Po ukończeniu rosyjskiej Akademii Muzycznej Gnessin, kontynuował naukę w Bostonie, w słynnym Berklee College of Music. Podczas swojego pobytu za oceanem, Jewgienij wygrał wiele międzynarodowych konkursów i brał udział największych na świecie festiwali jazzowych: w Holandii, Francji, Szwajcarii i USA, a także odbył kilka tras po Europie, Azji i Ameryce. Występował na jednej scenie w zespołach legendarnych muzyków, takich jak m.in.: Jack DeJohnette, Marcus Miller, Lenny White, Randy Brecker, David Sanchez, Joe Lovano, David Fiuczynski, Kenwood Denard, Terri Lyne Carrington i George Garzone. Pianista brał udział w nagraniach kilkudziesięciu płyt w Rosji i poza nią, wydając siedem albumów jako lider bądź współprowadzący. Zdobył uznanie krytyków w Japonii, USA i Europie. Jewgienij stworzył jazzowe trio, które zdobyło Grand Prix i wiele nagród na międzynarodowych konkursach jazzowych.

 

 

Makar Novikow pochodzi z Moskwy, ukończył Dunajewską Szkołę Muzyczną na gitarze basowej i kontrabasie, później Moskiewskie Regionalne Studium Artystyczne, a następnie został absolwentem rosyjskiej Akademii Muzycznej Gnessin. Podczas studiów przebywał na stażu w Nowym Jorku. Tam udało mu się wystąpić na jednej scenie z takimi mistrzami jak: Kenny Barron, Jimmy Hit i Clark Terry. W 2013 roku Makar Novikov został finalistą rosyjskiego konkursu muzycznego „Big Jazz”. Musiał jednak opuścić program z powodu daleko idących przygotowań do nadchodzącego festiwalu jazzowego w Nowym Jorku. W ciągu swojej szybkiej kariery występował na jednej scenie z wieloma światowej sławy artystami jazzowymi, takimi jak: Jimmy Cobb, Jimmy Heath, James Spaulding, Lew Tabakin, Alex Sipiagin, Gregory Hutchinson, Igor Butman, itp.

 

Anton Lukyanchuk urodził się w bardzo muzykalnej rodzinie, ponieważ jego ojciec jest zawodowym śpiewakiem operowym i większość życia spędził pracując w teatrze Bolszoj, zawsze też zachęcał syna do muzyki. Jako jedenastolatek Anton po raz pierwszy chwycił pałeczki perkusyjne i nagrał kasetę z utworami swojego ulubionego zespołu The Beatles. W wieku 18 lat ukończył Moskiewskie Regionalne Studium Sztuki, a następnie Moskiewski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki. Podczas studiów Anton brał udział w renomowanych konkursach muzycznych, zdobywając nagrody zarówno w kraju, jak i poza nim. Jest laureatem międzynarodowego konkursu jazzowego „Ad Libitum”, a na swoim koncie ma udział w projektach telewizyjnych, pokazach i filmach, w tym kultowej „Fabryce Gwiazd”  oraz „Głównej scenie” – rosyjskiej wersji formatu „X-Faktor”. Brał udział w kilku trasach koncertowych po Europie i Rosji.

 

Bel Suono – czyli świetnie wykształceni pianiści wraz ze swoim zespołem w składzie z równie utalentowanymi muzykami – wystąpi już 15 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Początek koncertu o godzinie 20:30. Występ podzielony będzie na dwie części. W sprzedaży pozostały ostatnie bilety, które zakupić można za pośrednictwem www.prestigemjm.com.