Rosyjscy mistrzowie baletu już niebawem w Twoim mieście!

27 stycznia 2022

Luty będzie miesiącem pod znakiem baletu! A to za sprawą cenionej na całym świecie formacji – The Royal Moscow Ballet, która wyruszy wtedy w trasę po Polsce. Korona rosyjskiego baletu zawita do siedmiu miast w naszym kraju. Nie przegap okazji, aby zobaczyć najlepszych moskiewskich tancerzy w Twoim mieście! Organizatorem spektakli “Jezioro Łabędzie” jest agencja Prestge MJM.

 

 

Popularność, jaką cieszą się spektakle baletowe na całym świecie to niepodważalny dowód na to, że klasyka jest zawsze w modzie. Absolutna perfekcja warsztatu tancerzy, bogactwo scenografii i kostiumów, ponadczasowe, poruszające przedstawienia i najpiękniejsza muzyka – to po prostu nie może się znudzić! Takie widowisko będziemy mogli podziwiać na spektaklach “Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet już w lutym w: Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Lublinie.

 

Balet zachwyca od setek lat

 

Spektakle baletowe od setek lat oczarowują swoją widownię – nie tylko pięknem tańca, ale i niezwykłą zdolnością do zatrzymywania czasu. Niezmiennie od pierwszego baletowego przedstawienia, które datuje się na 1489 rok (podczas ślubu mediolańskiego księcia), sztuka ta zabiera publikę w miejsce, które wypełnia tylko muzyka, gracja i emocje. Sale teatralne na całym świecie niezliczoną ilość razy milkły, wciągane do baletowych opowieści, a powietrze wypełniały tylko delikatne skrzypienie sceny, muzyka i nieuchwytność tanecznych emocji.

 

Tancerze klasyczni stają na czubkach palców, żeby równocześnie dotykać ziemi i sięgać nieba  – mistykę baletu podsumował pisarz Paulo Coelho.


The Royal Moscow Ballet – mistrzowie baletu

 

Sztuka tańca klasycznego zachwyca tym bardziej w wykonaniu mistrzów, takich jak The Royal Moscow Ballet, którzy aktywnie przyczyniają się do kultywowania legendy rosyjskiego baletu. Formacja ta od 25 lat wystawia spektakle na całym świecie, a w swoje szeregi przyjmuje tylko najlepszych z najlepszych – absolwentów najsłynniejszych, rosyjskich szkół baletowych.

 

Ci mistrzowie baletu w precyzji, lekkości i płynności tańca nie mają sobie równych! Poruszają się jakby nie obowiązywały ich zasady grawitacji! Ale co najważniejsze perfekcja warsztatu tancerzy ani trochę nie ujmuje pasji i emocji spektaklowi. Wprost przeciwnie – tylko je kumuluje, dzięki czemu opowieść o miłości Zygfryda i Odetty porusza bardziej niż kiedykolwiek – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Aby klasykę nad klasykami widowisk baletowych, czyli “Jezioro łabędzie”, wykonać na najwyższym poziomie oraz z należytą czcią i finezją, nie można nakładać na siebie ograniczeń ani w zakresie obsady, ani kostiumów czy scenografii. Z przepychem i rozmachem działają również artyści z The Royal Moscow Ballet, znani z zapierających dech w piersiach, bajkowych strojów i rekwizytów, które pięknie prezentują dziesiątki tancerzy na scenie.

 

The Royal Moscow Ballet ukochany przez Polaków

 

Nadchodzące spektakle The Royal Moscow Ballet nie będą pierwszymi wizytami tej formacji w Polsce – entuzjaści sztuki tańca znad Wisły mieli już okazję poznać się na prestiżowej grupie. W 2018 roku The Royal Moscow Ballet stał się fenomenem, który z powodzeniem wyprzedał swoje spektakle w naszym kraju, przebijając frekwencje koncertową wielu gwiazd rocka!

W tym roku The Royal Moscow Ballet powraca! Z „Jeziorem łabędzim” pojawi się w Polsce w lutym 2022 roku w siedmiu miastach:


1 lutego – Klub Wytwórnia, Łódź
2 lutego – Sala Ziemi, Poznań
3 lutego – Miasto Ogrodów, Katowice
4 lutego – ICE Kraków Congress Centre, Kraków
5 lutego – Hala Stulecia, Wrocław
6 lutego – COS Torwar, Warszawa
7 lutego – Centrum Spotkania Kultur, Lublin

 

Zainteresowanie nadchodzącymi spektaklami wskazuje na to, że formacja powtórzy swój sukces z poprzednich lat! Bilety na wyjątkowe spektakle są jeszcze dostępne na stronie: biletserwis.pl.

 

Organizatorem wydarzeń jest agencja Prestige MJM.