4 października 2022

Ulubione świąteczne utwory zebrali w jedną całość i nagrali wspólną płytę. Andrea Bocelli, jego syn Matteo i córka Virginia po raz pierwszy stworzyli rodzinny album, przepełniony ciepłem i miłością Świąt Bożego Narodzenia. Wydawnictwo dostępne będzie w sprzedaży od 21 października. Koncert z udziałem włoskiego tenora odbędzie się w przyszłym roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

 

Album „A Family Christmas” musiał powstać. Mając tak utalentowane dzieci, Andrea Bocelli wcale nie namawiał ich do wspólnego nagrania płyty. To po prostu było bardzo naturalnym, następnym krokiem w karierze tej muzykalnej rodziny. Publiczność już wielokrotnie widziała włoskiego tenora śpiewającego czy z synem, czy córką. Oboje są wokalnie uzdolnieni, praktycznie wzrastali na scenie, na której śpiewał ich ojciec, więc wspólny album jest kolejnym etapem w życiu Bocellich. Wyboru utworów dokonali sami i jak deklarują – są to ulubione świąteczne piosenki w ich domu.


25-letni Matteo Bocelli i 10-letnia Virginia Bocelli od dawna towarzyszą swojemu tacie w koncertach na całym świecie. Syn zaśpiewał razem z nim na koncercie na PGE Narodowym w sierpniu, a z córką zaprezentował się przed rokiem w katowickim koncercie z okazji 40. rocznicy wydarzeń w Kopalni Wujek w NOSPR.  Te duety zawsze są bardzo oczekiwane na każdym koncercie i wzbudzają największe brawa. Nowa płyta zatem to prezent dla wszystkich fanów tego rodzinnego teamu. Album zapowiada singiel „The Greatest Gift”.Rodzina jest dla nas wszystkim, szczególnie w Boże Narodzenie. Dzielimy się ścieżką dźwiękową do Bożego Narodzenia w pierwszym rodzinnym albumie. Wszyscy wybraliśmy nasze ulubione świąteczne utwory, w tym “Away in a Manger”, “Happy Xmas (War Is Over)”, “Feliz Navidad”, “Have Yourself a Merry Little Christmas” oraz nasz nowy singiel “The Greatest Gift”. Śpiewanie tych piosenek razem, poczucie świątecznego ciepła jako rodzina to coś naprawdę wyjątkowego. O to właśnie chodzi w Święta Bożego Narodzenia – wspólne tworzenie wspomnień, które pozostaną w nas na zawsze – czytamy na stronie internetowej andreabocelli.com w zapowiedzi nowego wydawnictwa.


Premierowy utwór „The Greatest Gift” został napisany i zaaranżowany specjalnie dla trio Bocellich. Andrea, Matteo i Virginia pięknie prowadzą tutaj swoje partie wokalne, aż do kulminacji w finałowym refrenie, z towarzyszeniem orkiestry i chóru. Drugi singiel promujący album świąteczny – „Over the Rainbow” jest popisem samej Virginii, która prezentuje tu piękne, delikatne vibrato.

 


Krążek  został wyprodukowany przez nominowanego do wielu nagród Grammy i Oscara kompozytora i producenta, Stephana Moccio – znanego ze współpracy między innymi z Celine Dion, The Weeknd, Miley Cyrus i Barbrą Streisand. Jest on również współtwórcą oraz współaranżerem utworu „The Greatest Gift”, wraz z Amy Wadge, Jonasem Myrinem i Andreą Bocellim.
Cała płyta „A Family Christmas” pięknie muzycznie obrazuje świąteczny nastrój w rodzinie Bocellich. – Dajemy nasz mały, intymny i z serca płynący muzyczny prezent każdemu, kto chce cieszyć się atmosferą Świąt Bożego Narodzenia w domu Bocellich – mówi rodzina. Album zawiera nowe wersje tradycyjnych utworów świątecznych, zaaranżowanych na trzy głosy, a także popularne melodie świąteczne z całego świata, takie jak „Feliz Navidad” i kolejny, zupełnie nowy utwór, „Il Giorno Piu Speciale”, napisany przez Federicę Abbate, Cheope, Katoo i Andreę Bocellego.


Każdy z trojga artystów śpiewa na albumie solo, w duetach i wszyscy razem, dlatego płyta już dzisiaj ma szansę stać się bestsellerem tegorocznych muzycznych świąt. Dla Andrei Bocellego, jednego z najbardziej znanych wokalistów współczesnego świata, możliwość współpracy z Matteo i Virginią nad tym albumem była źródłem wielkiej radości.


Myślę, że nie ma nic piękniejszego niż tworzenie muzyki z dziećmi. Uważam to za przywilej – powiedział po nagraniach Andrea Bocelli.


Wzruszający i rozpoznawalny na całym świecie głos Andrei Bocellego przysporzył mu miliony fanów na całym świecie. Również w Polsce artysta ma licznych fanów. Warszawski koncert na PGE Narodowym był jak dotąd największym biletowanym wydarzeniem muzyki klasycznej w naszym kraju. Jest szansa, że w przyszłym roku rekord ten zostanie pobity. Andrea Bocelli wystąpi na Stadionie Śląskim w Chorzowie – największej sportowej arenie w naszym kraju. Bilety na to niezwykłe widowisko dostępne są na biletserwis.pl. Koncert odbędzie się 26 sierpnia 2023 roku , a jego organizatorem będzie agencja Prestige MJM.


Lista utworów „A Family Christmas”:


1. Do You Hear What I Hear?
2. Away in a Manger
3. Feliz Navidad
4. The First Noël
5. Have Yourself a Merry Little Christmas
6. Over the Rainbow
7. Buon Natale
8. Joy To The World
9. The Greatest Gift
10. When Christmas Comes to Town
11. Happy Xmas (War is Over)
12. Il Giorno Piu Speciale
13. I’ll Be Home for Christmas