20 września 2018

Co Rod Stewart ma wspólnego z baletem? Okazuje się, że bardzo wiele! Jego najnowszy singiel to hołd oddany Piotrowi Czajkowskiemu i jego nieśmiertelnemu „Jezioru łabędziemu”! Klasyka gatunku oczarowała wokalistę o legendarnej chrypce. Wideoklip nakręcony do piosenki nawiązuje do historii czarnego i białego łabędzia. Ten piękny spektakl będzie można zobaczyć na żywo podczas nadchodzącej trasy baletowej The Royal Moscow Ballet. Jeden z najlepszych zespołów baletowych na świecie zatańczy w tym roku aż w ośmiu miastach Polski!


Rod Stewart – właściciel najbardziej rozpoznawalnej i wielbionej chrypki na świecie – wydaje kolejną płytę! Szkot angielskiego pochodzenia w styczniu przyszłego roku skończy 74 lata, nic jednak nie wskazuje na jego wiek! Legendarny wykonawca muzyki pop 28 września wydaje kolejny, już trzydziesty studyjny album – „Blood Red Roses”. Na płytę składa się trzynaście niezwykle osobistych i oryginalnych utworów. Całe wydawnictwo ukaże się prawie 50 lat od momentu, kiedy Rod podpisał swój pierwszy solowy kontrakt nagraniowy!


Zawsze uważam, że tworzę albumy dla kilku przyjaciół i ta płyta ma też tę intymność. Szczerość i uczciwość stanowią długą drogę w życiu i tak samo jest w pisaniu piosenek – powiedział Rod Stewart o swoim nadchodzącym albumie.
 

Jedna z piosenek, która znajduje się na przygotowywanym krążku wzbudza szczególną ciekawość. Wypuszczony niedawno singiel „Didn't I” we współpracy z Bridget Cady to niezwykle pouczający utwór opowiadający o tym, jak ważne są wybory w życiu każdego młodego człowieka i choć nie są oni tego świadomi, zależy od nich ich przyszłość. Bardzo ciepła i przyjemna linia melodyczna w połączeniu z poruszającym wideoklipem daje dużo do myślenia. Rod Stewart zdecydował się tutaj sięgnąć do klasyki i w swoich wizualizacjach postawił na… baletnicę. Nie jest to pierwszy raz, kiedy artyści sugerują się i inspirują klasyką gatunku. W tym przypadku teledysk oparty jest na znanym na całym świecie i uwielbianym przez miliony spektaklu baletowym „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Tego powiązania nie sposób nie zauważyć. Młoda dziewczyna – uosobienie anioła, dobra, niewinna i bez skazy – podejmuje w swoim życiu ważną i niewłaściwą decyzję, która prowadzi jedynie do samozniszczenia. Przechodzi powolną i bolesną metamorfozę z białego w czarnego łabędzia. Przepięknie nakręcona historia, pełna emocji i bólu, nie pozwala oderwać od siebie uwagi przez 4 minuty trwania wideoklipu. Rod Stewart zdecydował się na rozwiązanie, które nie mogło go zawieźć: pełna ciepła i troski treść utworu znakomicie komponuje się z radosną i rześką melodią, tworząc razem z tańcem klasycznym obraz ludzkiego życia, podkreślającego wagę codziennych decyzji.

 

Nikogo nie powinno dziwić, że Rod Stewart zakochał się w formie ruchu, jaką jest balet. Na świecie są tysiące fanów tego najbardziej klasycznego i wymagającego tańca. Wykorzystany przez wokalistę motyw białego i czarnego łabędzia, zapożyczonego z „Jeziora łabędziego”, jest chyba najbardziej rozpoznawalnym, najpiękniejszym i najbardziej inspirującym baletem, który widzowie wybierają najchętniej. Fenomenem tego spektaklu jest to, że trafia on do każdego! Doskonały dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z baletem, jak również dla miłośników i znawców tej sztuki. Choreograficznie jest to trudny spektakl, wymagający nie tylko szalenie wysokiego poziomu od każdego z tancerzy z osobna, ale także koordynacji grupowej na najwyższym poziomie. W tym przedstawieniu liczy się harmonia, synchronizacja i do perfekcji wyćwiczona choreografia. Trudno jest więc znaleźć grupę baletową na dostatecznie wysokim poziomie, aby przedstawienie okazało się perłą, której poszukujemy. Na szczęście dla miłośników tej formy sztuki, mistrzowska rosyjska grupa baletowa z najbardziej pożądanym spektaklem „Jezioro łabędzie”, już niebawem zawita do Polski. The Royal Moscow Ballet po zeszłorocznym sukcesie polskiej trasy baletowej, po raz kolejny przyjeżdża do naszego kraju i to z tym samym mistrzowskim programem! Trasa jest bliska wyprzedania, a promotor – agencja Prestige MJM – ze względu na wysoki poziom zainteresowania wprowadził dodatkowe spektakle w najbardziej obleganych miastach!
 

„Jezioro łabędzie” w wykonaniu The Royal Moscow Ballet pojawi się jeszcze w tym roku w: Warszawie – 14 października 2018, Hala COS Torwar, Toruniu – 15 października 2018 w CKK Jordanki (2 spektakle), Poznaniu – 16 października, Sala Ziemi (2 spektakle), we Wrocławiu – 17 października w Hali Stulecia, Zabrzu – 18 października, Dom Muzyki i Tańca, Krakowie – 19 października w ICE Kraków (2 spektakle), Łodzi – 20 października w Klubie Wytwórnia oraz w Gdyni – 21 października w Gdynia Arena. Bilety można nabywać poprzez strony: www.bilety.prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik w całej Polsce.