Rod Stewart przyciągnie do Łodzi tysiące widzów!

17 marca 2016

Kilkanaście tysięcy fanów z całej Polski, a także z innych państw Europy weźmie udział w koncercie Roda Stewarta w Łodzi. Brytyjski wokalista już 28 maja wystąpi w hali Atlas Arena, w ramach trasy koncertowej „Hits 2016”. Bez wątpienia będzie to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w naszym kraju!

 

Choć do koncertu Roda Stewarta w Polsce pozostało jeszcze kilka tygodni, już teraz można mówić o pełnym sukcesie frekwencyjnym, jakim cieszyć się będzie to wydarzenie. Nie ulega wątpliwości, że właściciel jednej z najbardziej charakterystycznych barw głosu oraz wyjątkowej osobowości scenicznej, zgromadzi w Atlas Arenie komplet widowni. Największe zainteresowanie zakupem wejściówek na polski koncert Roda Stewarta wykazali dotychczas mieszkańcy Warszawy (9,5 %) oraz Łodzi (5 %). Do Atlas Areny tłumnie przybędą również fani z  Poznania, Wrocławia, Gdańska, Kielc oraz Krakowa. W ścisłej dziesiątce miast, w których zakupiono najwięcej biletów, obecnie znajdują się także: Lublin, Gdynia oraz Częstochowa.

 

Koncert Roda Stewarta w Łodzi od momentu ogłoszenia cieszy się bardzo dużą popularnością. 28 maja w Atlas Arenie zgromadzą się fani z całej Polski, a także z innych krajów europejskich – m.in. z Luksemburga, Czech, Niemiec, Anglii, Litwy oraz Szwecji. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem wśród mieszkańców wszystkich regionów kraju oraz zagranicy to dla nas ogromna satysfakcja, choć w przypadku Roda Stewarta trudno mówić o zaskoczeniu. Międzynarodowa popularność wokalisty w trakcie jego imponującej kariery nigdy nie zmalała – zauważa Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

 

 

Śpiewający od wczesnych lat 60. Stewart jest powszechnie uważany za jednego z najpopularniejszych wykonawców drugiej połowy XX wieku. Pierwsze kroki w muzycznej karierze stawiał w grupie folkowego piosenkarza Wizza Jones'a, koncertując z nim w ramach trasy po Europie. Na szczyty sławy wokalistę wyniosła jednak kariera solowa, którą zapoczątkował pod koniec lat 60. albumem "An Old Raincoat Won't Ever Let You Down". Przełomowym momentem w karierze solowej artysty okazał się trzeci krążek "Every Picture Tells a Story", który niemalże natychmiast po wydaniu plasował się na  1 miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się LP w Wielkiej Brytanii i USA. Od tego momentu aż do dziś Rod Stewart na dobre opanował szczyty międzynarodowych list przebojów, bijąc wszelkie rekordy popularności. Dotychczas wokalista sprzedał łącznie ponad 250 milionów płyt na całym świecie.

 

Jak zauważa Wojciech Chamryk z Heavy Metal Pages, koncertowy repertuar Roda Stewarta usatysfakcjonuje fanów wszystkich muzycznych wcieleń wokalisty:
Zależy o których fanach mówimy? Tych z jego bluesowo/rockowych początków, z czasów Faces czy współpracy z Jeffem Beckiem? Dekady przebojów lat 70., popowego wcielenia z następnego dziesięciolecia czy serii płyt z dawnymi szlagierami z serii „The Great American Songbook”? Każdy z nich pewnie znajdzie coś dla siebie na koncertach Roda, bo układa on repertuar tak, by zadowolić wszystkich swoich zwolenników.

 

Rod Stewart wystąpi w łódzkiej Atlas Areniew sobotę, 28 maja 2016 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. 

 

Galeria