5 września 2013
Rod Stewart wyraził życzenie, by pdczas koncertu w Polsce na scenie towarzyszyły mu… polskie skrzypaczki. Prośba wokalisty została spełniona. W rezultacie artystki z Poznania podczas trzech piosenek uzupełnią zespół Szkota. Rod Stewart był pod dużym wrażeniem nie tylko umiejętności, ale także urody Polek.
 
14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku z Rodem Stewartem wystąpią cztery skrzypaczki, dwie altowiolistki i jedna wiolonczelistka. – Kilkanaście dni temu piosenkarz poprosił nas o zorganizowanie takiej ekipy – wyjaśnia Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Urzędem Miasta w Rybniku oraz Radiem Złote Przeboje jest organizatorem koncertu Roda Stewarta.
 
Management Szkota był pod wrażeniem umiejętności Polek, a sam wokalista stał się dużym entuzjastą urody pań, z którymi zagra koncert w Rybniku. – Od samego Roda Stewarta usłyszeliśmy, że dokonaliśmy doskonałego wyboru. Szkot powiedział nam, że teraz jeszcze bardziej nie może doczekać się wizyty w Rybniku. Mówił to oczywiście z dużym entuzjazmem i uśmiechem na twarzy – przekonuje Mateusz Pawlicki z Prestige MJM. Ze Szkotem wystąpią skrzypaczki z poznańskiej orkiestry l`Autunno w składzie: Urszula Pietz, Audrey Massaka, Marta Wiśniowska, Patrycja Słomczyńska, Barbara Sławińska, Oliwia Kędziora i Natalia Makuch.  
 
–  Nie wiem, kto bardziej cieszy się na koncert w Rybniku – Rod Stewart czy nasze dziewczyny, które są jego wielkimi fankami – mówi manager orkiestry Krzysztof Wawrzyniak.
 
Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Rod Stewart postanowił wystąpić na scenie wspólnie z Polkami. – Dokładnie taka sama historia miała miejsce podczas jego tegorocznego koncertu w Las Vegas. Wtedy organizatorzy również zostali poproszeni o przedstawienie propozycji muzyków, którzy mogliby wystąpić, że Szkotem. Rod Stewart z wielu różnych propozycji wybrał trzy Polki – wyjaśnia Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM.
 
Szkot od początku swojej kariery muzycznej słynie z tego, że otacza się pięknymi kobietami. Do tej pory miał trzy żony, które urodziły mu łącznie ósemke dzieci. 
 
Organizatorzy koncertu Roda Stewarta przypominają, że bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem strony www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.