2 grudnia 2014
Grupa Rise Against wystąpi w Polsce! Koncert odbędzie się 10 czerwca 2015 roku w hali Torwar w Warszawie. Organizatorami tego wydarzenia będą agencja Prestige MJM i Rock Radio.
 
Rise Against to grupa grająca melodyjny hardcore. Zespół powstał w 1999 roku w Chicago i przez 15 lat swojej działalności zyskał miano jednego z najpopularniejszych wykonawców w swoim gatunku. Do Polski Amerykanie przyjadą promować swój najnowszy album "The Black Market". 
 
Ta płyta zawiera dużo świeżych emocji. To produkcja, którą ciężko zignorować lub przejść obok niej obojętnie – opowiada wokalista i gitarzysta Tim McIlarth.
 
Najnowsza płyta Rise Against powstawała od stycznia do marca 2014 roku przy współpracy z dwójką producentów – Billem Stevensonem i Jasonem Livermorem. Jak przekonują muzycy, różni się ona od wcześniejszych albumów zespołu. 
 
Nie doceniałem, czym są piosenki Rise Against, jakie są ich słowa i że mają moc, która może zabrać każdego w najbardziej ciemne miejsce. Wcześniej przywykłem do tego, że wykonuję utwory i pozostaję niewzruszony. Kiedy jednak tworzyliśmy ten album, czegoś takiego nie było. Tarzałem się w smutku i byłem pełny niepokoju – wyjaśnia Tim McIlarth. 
W ocenie ekspertów album "The Black Market" jest wyrazem dojrzałości zespołu, którą grupa osiągnęła przez 15 lat swojej działalności. 
 
Warto podkreślić, że popularność Rise Against rosła wraz z każdą kolejną produkcją. Wystarczy przypomnieć, że wydany w 2006 roku czwarty album "The Sufferer and the Witness"  zajął wysoką 10. pozycję na liście najlepiej sprzedających się płyt według magazynu Billlboard. Kilka utworów z tej płyty zostało wykorzystanych w kultowych grach komputerowych (Need For Speed: Underground 2, FlatOut 2, MX vs ATV Unleashed,  Burnout 3: Takedown). Podobnie było zresztą w przypadku piosenek z innych albumów, z których korzystali twórcy takich gier jak: Colin McRae: Dirt 2, Madden NFL 07 , Tony Hawk's Underground, Tony Hawk's American Wasteland, Guitar Hero: Warriors of Rock, The Sims 3.
 
 
Jednak to "The Black Market" jest uważany za najbardziej osobistą produkcję zespołu. Jej ostateczny kształt zaskoczył samych twórców. – Stworzyliśmy coś zupełnie innego i bardzo istotnego – podkreślają muzycy,
 
"Rise Against wyrasta na najznakomitszego obok Bad Religion przedstawiciela inteligentnego, zaangażowanego, melodyjnego punk rocka. Grupa z Chicago ma na koncie serię płyt, które oprócz mądrych, zaangażowanych, poruszających trudne tematy tekstów zawierają po prostu przebojowe, energiczne kawałki w rodzaju Architects, Ready To Fall czy przede wszystkim Savior" – pisze o najnowszej płycie zespołu Teraz Rock. – "Wiele punkowych zespołów po kilku płytach straciło pierwotną parę i zaczęło lecieć na oparach młodzieńczego paliwa (na przykład The Offspring), inne zatraciły się w nie zawsze przekonujących poszukiwaniach (Green Day), a Rise Against istnieje już 15 lat i wciąż gra z ogromną werwą" – czytamy dalej w recenzji albumu na łamach „Teraz Rock“. 
 
Cieszymy się, że mogliśmy ich zaprosić do Polski. Bardzo zależało nam na koncercie zespołu, który jest jednym z najlepszych w swoim gatunku – podkreśla Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która będzie organizatorem show w warszawskiej hali Torwar.
 
Warto dodać, że zanim Rise Against przyjedzie do Polski uda się w trasę koncertową z zespołem Linkin Park. W ramach "The Hunting Party Tour" oba zespoły zagrają łącznie 19 koncertów w Ameryce Północnej (w styczniu i lutym 2015 roku). 
 
Koncert Rise Against odbędzie się 10 czerwca 2015 roku. Wejściówki będzie można nabywać za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com, Eventim.pl, eBilet.pl, a także w salonach Empik na terenie całego kraju. Sprzedaż biletów ruszy już we wtorek, 2 grudnia, o godzinie 16:00. I ważna informacja. Tylko do 24 grudnia bilety będzie można nabywać w promocyjnych cenach o 20 złotych taniej! – Bez wątpienia warto się więc pośpieszyć i zrobić znajomym super prezent na Święta – mówi Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM. 
 
Więcej informacji dotyczących koncertu fani Rise Against znajdą na stronie www.prestigemjm.com.