14 stycznia 2015
Download Festival, Nova Rock Festival, Hellfest Openair Festival, Rock Werchter, OpenAir St. Gallen, Rock a Field – to największe światowe festiwale muzyczne, na których w tym roku wystapi grupa Rise Against. W wielu przypadkach zespół pojawi się na scenie z najbardziej rozpoznwalnymi artystami w branży muzycznej.
 
Muzyka, która wykonuje grupa Rise Against, idealnie wpasowuje się w koncepcje największych rockowych imprez, które odbywają się co roku na całym świecie. Amerykański zespół jest chętnie zapraszany przez organizatorów największych festiwali. 
 
W tym roku grupa weźmie udział przynajmniej w sześciu takich wydarzeniach – zauważa Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która jest organizatorem koncertu Rise Against w Polsce. To wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2015 roku w hali Torwar w Warszawie.
 
Rise Against otrzymali zaproszenie między innymi na Nova Rock Festival. To festiwal muzyczny, który odbywa się w Austrii od 2005 roku. Jest przy tym największym wydarzeniem muzycznym w tym kraju. Co roku odwiedza go 30 do 35 tysięcy fanów muzyki. W tym roku rozpocznie się 12 czerwca. Rise Against wystąpi tam obok takich zespołów jak Slipknot, Die Toten Hosen, Mötley Crüe czy Motörhead. 
 
Zespół pojawi się także na Download Festival. W przeszłości ten festiwal potrafił zgromadzić nawet 80 tysięcy fanów. Teraz impreza cieszy się nadal dużą popularnością i jest odwiedzana przez największe rockowe i heavymetalowe zespoły na świecie. Tak będzie też w tym roku. W angielskim Leicestershire obok Rise Against na scenie pojawi się także Slipknot, Muse, Slash, Mötley Crüe czy Marylin Manson.
 
Rise Against odwiedzą także Francję i wezmą udział w Hellfest Openair Festival. Impreza odbywa się co roku w Clisson, które jest położone 35 kilometrów od Nantes i 400 kilometrów od Paryża. Co roku gromadzi największych przedstawicieli mocnego brzmienia. Tak samo będzie podczas edycji w 2015 roku –poza Rise Against wystąpi tam Motörhead, Scorpions, Korn, ZZ Top, Limp Bizkit, Slash, Marylin Manson czy Faith No More.
 
Gwiazd nie zabraknie także na Rock Werchter. Rise Against otrzymało zaproszenie na ten festiwal stosunkowo niedawno, bo 12 grudnia. Muzycy od razu na nie przystali i trudno się temu dziwić, bo impreza ma świetny line-up. Pojawi się na niej między innymi grupa The Chemical Brothers, zespoły Foo Fighters, Florence + The Machine, Muse, czy Pharell Williams. 
 
Rise Against będą także na OpenAir st. Gallen i Rock a Field w Luksemburgu. W tym drugim przypadku będą jedną z głównych gwiazd festiwalu. Zagrają między innymi u boku grupy Muse. – Można powiedzieć, że zadna wielka impreza rockowa nie odbywa się bez Rise Against. To pokazuje pozycję zespołu, który jest ceniony przez fanów słuchających tego rodzaju muzyki – podkreśla Marek Kurzawa z Prestige MJM.
 
W Polsce amerykański zespół pojawi się 10 czerwca 2015 roku i zagra koncert w warszawskiej hali Torwar. Cały czas można nabywać bilety na to wydarzenie. Są one dostępne w internecie na stronach: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, Eventim.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.