14 lutego 2019

Po niezwykłym występie Reni Jusis w pierwszej edycji Orchestonu, artystka wróci, by zaśpiewać w drugiej odsłonie tego niezwykłego koncertu! Królowa polskiej muzyki elektronicznej i niezwykła osobowość sceniczna ponownie zachwyci publiczność, tym razem w Warszawie. Nowa edycja Orchestonu to kolejni goście specjalni i jeszcze więcej wspaniałych aranżacji największych hitów muzyki elektronicznej w wykonaniu Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

 


Reni Jusis, znana przede wszystkim z niezapomnianych hitów, takich jak „Zakręcona”, „Kiedyś Cię Znajdę” czy najnowszego singla „Ćma”, to fenomenalna artystka, która w muzyce elektronicznej odnajduje się jak mało kto. Jej występ podczas premiery projektu Orcheston publiczność z pewnością dobrze zapamiętała! Artystka podjęła się wykonania utworu „I Feel Love” z repertuaru Donny Summer w niezwykle sensualnej aranżacji. Piosenka pochodzi z 1977 roku i obecnie jest niezaprzeczalną klasyką gatunku.

 

 

Twórczość Reni Jusis to solidny fundament polskiej muzyki elektronicznej. Po odważnym, eksperymentalnym krążku „BANG!” sprzed dwóch lat, który zebrał wiele pozytywnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna, wokalistka powróciła niedawno z ultra tanecznym nowym albumem zatytułowanym „ĆMA”, będącym kontynuacją jej dotychczasowej twórczości klubowej. Podobnie jak na poprzedniej płycie, za produkcję muzyczną odpowiada Stendek, znany również jako założyciel trójmiejskiego projektu LASY. Sama artystka przyznaje, że oboje byli zainspirowani brzmieniami z pogranicza lat 80-tych i 90-tych, a po muzycznych poszukiwaniach na „BANG!” postanowili tym razem nawiązać do klasycznych form, przestrzennych harmonii i stricte dyskotekowych i housowych beatów. Artystka podczas Orchestonu ponownie wróci do największej klasyki swojego gatunku.

 

Historia muzyki elektronicznej, jaką podczas Orchestonu zaprezentuje Gromee, to całe spektrum utworów najróżniejszych artystów. Największe klasyki muzyki elektronicznej zostały rozpisane i zaaranżowane na orkiestrę symfoniczną. Na warsztat muzycy w Warszawie wezmą hity, takich twórców jak: Avicii, Depeche Mode, Chemical Brothers, Vangelis, Tiësto, Faithless, Fatboy Slim czy Massive Attack.

 

– Gromee postawił sobie arcytrudne zadanie. Po pierwsze: musiał z całej historii muzyki elektronicznej wybrać kilkanaście najbardziej uznanych i reprezentatywnych dla tego gatunku utworów, które zabrzmią również w innym instrumentarium. Po drugie, co jeszcze bardziej karkołomne: musiał zaaranżować je na orkiestrę symfoniczną, co wyszło mu doskonale i świadczy o jego wielkiej wrażliwości i wyobraźni muzycznej – podkreśla Reni Jusis.

 

 

Orcheston odbędzie się w Warszawie 17 maja 2019 roku. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM we współpracy z Gromeem.
 

 

Galeria