9 grudnia 2019

Najbardziej rozpoznawalny wokal muzyki elektronicznej w Polsce, Reni Jusis po raz trzeci dołącza do składu artystów Orchestonu. Razem z Gromeem, Edytą Górniak, Beatą Kozidrak i Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej przygotuje symfoniczne aranżacje największych hitów światowych gwiazd muzyki elektronicznej. To wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce 13 grudnia 2021 roku w ICE Kraków Congress Centre.

 

 

Skład wokalistów trzeciej edycji Orchestonu powoli staje się jasny. Zaraz po Edycie Górniak i Beacie Kozidrak do grona wybitnych wokalistek dołączyła legenda polskiej muzyki elektronicznej, Reni Jusis. Artystka wystąpiła do tej pory we wszystkich edycjach Orchestonu prezentując aranżację utworu „I Feel Love”, Donny Summer.
Reni Jusis może pochwalić się aż sześcioma Fryderykami. Polskiej publice znana jest przede wszystkim z niezapomnianych hitów „Kiedyś cię znajdę” czy „Zakręcona”. Podczas Orchestonu można zobaczyć niebywałą charyzmę sceniczną Reni, a jej występ dopracowany jest w każdym szczególe.

 

Skład wokalistów i lista utworów w projekcie Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej nie są przypadkowe. Na dobór finalnego repertuaru nałożyło się wiele czynników. Ostatecznie zwyciężyły ponadczasowe hity, które miały znaczący wpływ na dalszy rozwój muzyki elektronicznej. W Krakowie wybrzmią przeboje sięgające również lat 70. minionego wieku.
Z pewnością nie zabraknie twórczości Vangelisa, Jeana Michela Jarre’a, Aviciiego, Tiësto, Donny Summer, Daft Punk, The Chemical Brothers czy Armina van Buurena.

 

– Te utwory są bardzo ciekawie dobrane i zróżnicowane. Bardzo się cieszę, że proporcja jest właśnie na korzyść orkiestry symfonicznej, jest tam mało sampli, a dużo instrumentów klasycznych i to one będą tworzyć tę magię. Zawsze jestem sceptycznie nastawiona do wszelkich połączeń muzyki klasycznej z rozrywkową i nie ukrywam, że kiedy po raz pierwszy usłyszałam o tym projekcie, to zastanawiałam się w jaką stronę może zmierzać. Po dwóch edycjach już wiem, że Gromee podszedł do koncertu z ogromnym smakiem, wyczuciem i szacunkiem do muzyki klasycznej, jak również z miłością wynikającą z jego fascynacji muzyką elektroniczną – podkreśla Reni Jusis, wokalistka trzeciej edycji Orchestonu.

 

Koncert Orcheston odbędzie się 13 grudnia 2021 roku w ICE Kraków Congress Centre. Bilety na koncert można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com. Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.
Patronat nad trzecią edycją Orchestonu objęła BUKOVINA Resort, miejsce, w którym Gromee tworzy, skąd czerpie pomysły i gdzie natura pozwala mu szukać inspiracji.