6 listopada 2018

Niezwykle oryginalna osobowość polskiej sceny, Reni Jusis wystąpi na Orchestonie! Artystka uświetni wyjątkowy wieczór z historią muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach. Projekt pod przewodnictwem Gromeego i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej to jedno z najbardziej wyczekiwanych muzycznych wydarzeń końcówki tego roku. Wśród gości specjalnych na scenie ICE Kraków Congress Centre zobaczymy zacne grono polskich wokalistów, których wszystkie nazwiska poznamy już niebawem.

 

Po odważnym, eksperymentalnym krążku „BANG!” sprzed dwóch lat, który zebrał wiele pozytywnych recenzji i zgarnął „Fryderyka” w kategorii muzyka elektroniczna, Reni Jusis powraca z ultra tanecznym nowym albumem zatytułowanym „ĆMA”, będącym kontynuacją jej dotychczasowej klubowej twórczości. Podobnie jak na poprzedniej płycie, za produkcję muzyczną odpowiada Stendek, znany również jako założyciel trójmiejskiego projektu LASY. Sama artystka przyznaje, że oboje ze Stendkiem byli zainspirowani brzmieniami z pogranicza lat 80-tych i 90-tych, a po muzycznych poszukiwaniach na „BANG!” postanowili tym razem nawiązać do klasycznych form, przestrzennych harmonii i stricte dyskotekowych i housowych beatów.

 

 

Na Orchestonie Reni Jusis podejmie się aranżacji największych hitów światowej muzyki elektronicznej, sięgających właśnie przełomu lat 80-tych i 90-tych. Repertuar w dalszym ciągu pozostaje tajemnicą. Z pewnością na koncercie nie zabraknie jednak utworów takich artystów, jak Avicii, Daft Punk, Kraftwerk czy Depeche Mode. Po raz pierwszy w Polsce wybrzmi historia muzyki elektronicznej w symfonicznych aranżacjach z udziałem wybitnej Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

 

– Bardzo lubię nowe wyzwania i doświadczenia, a Orcheston to projekt, łączący dwa światy bliskie memu sercu: muzykę elektroniczną i symfoniczną.  Gromee natomiast to producent, który dba o najmniejsze szczegóły, co przekłada się na jakość jego produkcji. Cieszę się, że znów stworzymy coś razem – zapewnia Reni Jusis.

 

Orcheston to muzyczne wyzwanie, które ma na celu przełamanie barier pomiędzy dwoma pozornie odmiennymi rodzajami muzyki. Projekt skierowany jest do osób, które do koncertów podchodzą odważnie i nie zamykają się wyłącznie na jeden gatunek. To będzie wielka muzyczna uczta!

 

 

Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia w ICE Kraków Congress Centre. Bilety można jeszcze zakupić na stronie prestigemjm.com. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM, we współpracy z Gromeem.