28 listopada 2013
Najnowsza płyta Il Divo "A Musical Affair” cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Wcześniej rekordy popularności bił album "The Greatest Hits", który pod koniec października uzyskał w naszym kraju status platynowego. W tej sytuacji nie dziwi także znaczące zainteresowanie koncertem, w trakcie którego będzie można usłyszeć na żywo wszystkie hity zespołu. Wydarzenie to zaplanowane zostało na 28 września 2014 roku w hali Atlas Arena w Łodzi. 
 
Rok 2013 to pasmo sukcesów grupy Il Divo w Polsce. Najpierw koncert w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA, który zgromadził komplet widzów. Później znakomita sprzedaż albumu "The Greatest Hits". 
 
Grupa zyskała dużą popularność po marcowym koncercie. Ich ówczesna płyta pokryła się niemal od razu złotem. Pod koniec października miała już natomiast status platyny – wyjaśnia Marek Kurzawa z agencji koncertowej Prestige MJM.
 
Warto również podkreślić, że w pierwszym tygodniu kwietnia album "The Greatest Hits" był najpopularniejszą płytą w Polsce. W zestawieniu OLiS wyprzedził wtedy między innymi najnowszą produkcję grupy Depeche Mode. Il Divo na szczycie utrzymywało się zresztą bardzo długo.
Kolejny tydzień to również pierwsza lokata w notowaniu OLiS – podkreśla Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.
 
Dużą furorę robi również wydany 12 listopada album "A Musical Affair”. To jedna z najlepiej sprzedających się obecnie płyt w naszym kraju. Il Divo prezentuje na niej romantyczne i emocjonalne interpretacje popularnych musicali. 
 
Najnowsze przeboje międzynarodowej grupy wokalnej, które zyskały w Polsce olbrzymią popularność, będzie można usłyszeć na żywo w przyszłym roku w Polsce. Koncert odbędzie się 28 września w hali Atlas Arena w Łodzi. Bilety na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron www.imprezyprestige.com i www.eventim.pl oraz w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju, a także w hali Atlas Arena w Łodzi.