Rekord frekwencji na koncercie Bocellego w Poznaniu!

23 kwietnia 2019

Wszystko wskazuje na to, że koncert Andrei Bocellego, który za kilkanaście dni odbędzie się na stadionie w Poznaniu, będzie największym biletowanym występem tego artysty w Polsce. Dużo zainteresowanie wydarzeniem spowodowało, że scena zostanie usytuowana na bocznej trybunie, dzięki czemu wygospodarowano dodatkowe miejsca dla widzów. Ostatnie bilety są jeszcze dostępne!

 

Co niezmiennie powoduje tak duże zainteresowanie koncertami Andrei Bocellego nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie? – To jest kombinacja wspaniałego głosu, repertuaru i bardzo ludzkiego image artysty. Bocelli nie kokietuje tylko śpiewa doskonale dobrany repertuar łączący w nim perły klasyki i dobrą muzykę pop. Trudno się temu oprzeć i nie sposób nie docenić jego kunsztu oraz dobrego smaku. Do tego Bocelli jest bardzo miły i skromny co zjednuje mu także dziennikarzy, którzy mieli, tak jak ja, okazję go poznać – komentuje Roman Rogowiecki, dziennikarz muzyczny.

 

Dotychczasowe koncerty stadionowe Andrei Bocellego w Polsce odbyły się trzykrotnie. Pierwszy z nich – w 2009 roku na obiekcie Gwardii Warszawa, pięć lat później – na arenie piłkarskiej klubu Cracovia w Krakowie oraz w 2016 roku na boisku Legii przy ulicy Łazienkowskiej. Ale dopiero wydarzenie, które zorganizowane zostanie 11 maja na Stadionie Poznań będzie największym biletowanym koncertem w historii występów tenora na sportowych obiektach w Polsce. Początkowo pierwsza pula biletów, która trafiła do sprzedaży wyprzedała się do końca ubiegłego roku. Nie wszyscy fani zdążyli je zakupić, dlatego organizatorzy postanowili o dość odważnym ruchu – znacznym przesunięciu sceny.

 

– Stoimy przed dużym wyzwaniem, ale wierzę, że nam się uda. Scena całkowicie stanie na trybunie drugiej, czyli tej, którą kibice Lecha nazywają „kotłem”. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało nam się wygospodarować dodatkowe miejsca zarówno na płycie, czyli murawie stadionu, jak i na trybunach bocznych – pierwszej i trzeciej – wyjaśnia Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która wraz z Marcelin Management, operatorem stadionu, zorganizuje koncert Andrei Bocellego w Poznaniu.
Kilka tysięcy biletów, jakie na początku tego roku przekazano do sprzedaży, szybko się rozchodzą. Obecnie pozostało ich kilkaset sztuk. Jeśli wszystkie wejściówki trafią do nabywców, koncert Andrei Bocellego w Poznaniu obejrzy rekordowa liczba osób pod względem frekwencji na biletowanym koncercie artysty wywodzącego się z kręgu muzyki klasycznej w Polsce.

 

 

Prestige MJM organizowała już występy wielkich tenorów w Polsce. Na Motoarenie w Toruniu – stadionie żużlowym – w 2010 roku wystąpił Jose Carreras, którego wysłuchało około 10 tysięcy osób. I ta liczba okazała się w tamtym momencie rekordowa pod względem frekwencji na koncercie artysty muzyki klasycznej. Wielkim wydarzeniem, tym razem w Poznaniu, był także występ innego z Trzech Tenorów – Placido Domingo. Koncert odbył się pięć lat temu w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II, a obejrzało go około 7 tysięcy widzów.

 

Andrea Bocelli, podobnie jak na poprzednich koncertach w Polsce, nie zaśpiewa  na poznańskiej scenie sam. Razem z nim wystąpią goście: flecista Andrea Griminelli, Ilaria Della Bidia – piosenkarka pop, María Aleida Rodríguez – sopranistka oraz dyrygent Carlo Bernini. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu, a w niektórych partiach usłyszymy także międzynarodowy chór złożony z przedstawicieli zespołów chóralnych biorących udział w poznańskim Festiwalu Universitas Cantas. Koncert 11 maja na stadionie przy ul. Bułgarskiej będzie zwieńczeniem kilkumiesięcznych obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:30. Bilety można kupować wyłącznie za pośrednictwem www.prestigemjm.com. Koncert  współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Miasta Poznania.