Rekord frekwencji na koncercie Andrea Bocellego w Poznaniu

8 maja 2019

Przygotowania do wielkiego koncertu Andrei Bocellego na Stadionie Poznań weszły w decydującą fazę. Od sobotniej nocy trwa budowa sceny, instalacja nagłośnienia i ustawianie świateł, a dzień przed koncertem rozłożonych zostanie 8 tysięcy krzeseł na murawie piłkarskiej areny. Występ włoskiego tenora będzie największym biletowanym klasycznym koncertem w Polsce. 11 maja dla wszystkich polskich fanów włoskiego tenora Poznań będzie centrum muzycznego świata. Wydarzenie uświetni jubileusz stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

 

Występy Andrea Bocellego zawsze przyciągają tłumy widzów. W Polsce artysta jest uwielbiany od lat, o czym świadczą jego częste występy w naszym kraju. Ale to wydarzenie w Poznaniu będzie jak do tej pory największym biletowanym koncertem muzyki klasycznej w Polsce.
Będę to widzowie nie tylko z Poznania i całego kraju, ale również spoza granic Polski. Bilety na koncert zakupili bowiem fani z 24 krajów świata. Od Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych począwszy aż po Wielką Brytanię, Izreal i Rosję, a na Szwajcarii i Estonii skończywszy – informuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Marcelin Management jest organizatorem wydarzenia.
Aby całość odbyła się bez przeszkód, pracuje przy nim ponad 400 osób. Od sobotniej nocy trwa budowa sceny o wielkości 55 metrów. Zamontowanych zostanie 9 ekranów ledowych, 10 punktów z nagłośnieniem. Samo programowanie dźwięku potrwa 5 dni.

Uczestnicy konferencji prasowej na Stadionie Poznań

 

Na scenie wraz z tenorem zaśpiewają: Maria Aleida – sopranistka pochodzenia kubańskiego oraz Illaria Della Bidia – artystka prezentująca muzykę rozrywkową, pochodzącą jak Bocelli z Toskanii. Wystąpi także światowej sławy flecista – Andrea Griminelli. 70-osobową, powiększoną Orkiestrą Teatru Muzycznego dyrygować będzie Carlo Bernini, a gościnnie wystąpi Anna Nowak, koncertmistrz na co dzień grająca w Niemczech. Wokalnie artystom towarzyszyć będzie międzynarodowy chór złożony ze stu dziesięciu przedstawicieli dziewięciu chórów uniwersyteckich biorących udział w Festiwalu Chórów Studenckich „Universitas Cantas”. Koncert wpisuje się program całorocznym obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Swój początek biorą z niego cztery poznańskiego uczelnie: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. O tym wszystkim przypomniał prof. Andrzej Lesicki, rektor UAM podczas konferencji prasowej zorganizowanej na trzy dni przed koncertem.
Cieszymy się, że trafnie wybraliśmy gwiazdę koncertu, która wzbudziła wielkie zainteresowanie. Z tego, co wiem, sprzedano komplet biletów. Cieszy to także nas, rektorów, że te obchody będziemy świętować z mieszkańcami – powiedział prof. Andrzej Lesicki. O pomocy i wsparciu samorządu miejskiego mówił z kolei Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania. – Współpraca i wsparcie uczelni poznańskich to wielki zaszczyt. Jesteśmy po to, aby wspierać i pomagać, mając większe możliwości finansowe. Bez tego koncert nie mógłby się odbyć – przypomniał wiceprezydent. Ze środków Miasta Poznania koncert jest dofinansowany.

Uczestnicy konferencji prasowej na Stadionie Poznań

 

Koncert Andrei Bocellego rozpocznie się o godzinie 20:30 od odśpiewania przez chór „Gaudeamus”, następnie publiczność usłyszy fragment z opery Nabucco – pieśń „Va pensiero”, po czym na scenę wyjdzie Andrea Bocelli i przedstawi słynne „La donna e mobile” oraz inne muzyczne „klasyki”, które wybrzmią  w pierwszej części koncertu. Po przerwie artysta z gośćmi przedstawią nieco lżejszy repertuar, także ten z ostatniej płyty „Si”.
Z powodu bardzo dużego zainteresowania koncertem, lepiej być na stadionie wcześniej. Bramy otwarte zostaną o godzinie 18:15. Koncert z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego współfinansowany jest z budżetu Miasta Poznania.

Galeria