15 lutego 2016

Uwielbiana na całym świecie formacja Scorpions nie zwalnia tempa! Już 11 marca ukaże się najnowsze wydawnictwo zespołu, będące koncertową i poszerzoną wersją albumu "Return To Forever", nagranego z okazji 50-lecia aktywności scenicznej. Dokładnie tydzień przed premierą najnowszego krążka, legendarna ekipa Rudolfa Schenkera wystąpi w Krakowie. Organizatorem koncertu będzie agencja Prestige MJM.


Po niezwykle udanym zeszłorocznym światowym tournée, kultowa ekipa z Hanoweru wraca z jeszcze większym impetem! Dokładnie za dwa dni grupa rozpocznie na Ukrainie najnowszą trasę koncertową, w ramach której 4 marca wystąpi także przed polską publicznością w Krakowie. Tydzień po wizycie w Polsce premierę będzie miał z kolei nowy, koncertowy krążek formacji. Jak poinformowali Scorpionsi, najnowsze wydawnictwo będzie się składać z albumu "Return To Forever" w wersji deluxe, jak również z dwóch krążków DVD z dwoma koncertami live oraz materiałami bonusowymi. Płyta dostępna będzie zarówno w digipacku (1 CD + 2 DVD), jak i w wersji cyfrowej. Premierę albumu uzupełni szereg koncertów w Europie.

 

Ci ludzie na dobrą sprawę nie muszą już grać, od dawna są milionerami. Myślę jednak, że uwielbiają to robić, dlatego wciąż odkładają tę muzyczną, zapowiadaną już od jakiegoś czasu, emeryturę – zauważa Wojciech Chamryk z e-Magazunu „Heavy Metal Pages”.

 

Zbliżający się wielkimi krokami koncert w Krakowie będzie wyjątkowy z kilku powodów. Dla polskich fanów będzie to przede wszystkim doskonała okazja, by usłyszeć na żywo utwory powstałe na przestrzeni całej kariery legendarnych muzyków, jak również posłuchać kompozycji z najnowszego albumu, „Return To Forever”, które w koncertowej wersji ukażą się na zapowiadanym krążku deluxe edition. Warto również podkreślić, że nie będzie to pierwszy występ ekipy z Hanoweru w Krakowie.


Wyjątkowości temu wydarzeniu niewątpliwie doda również fakt, że formacja Klausa Meine i Rudolfa Schenkera powróci do Krakowa dokładnie po 16 latach, gdzie ostatnim razem wystąpiła przed 800-tysięczną publicznością, bijąc rekord największego wydarzenia muzycznego w Polsce. Sprawdzona muzyczna marka, jaką od kilkudziesięciu lat buduje grupa Scorpions, nie pozostawia wątpliwości, że to będzie bardzo szczególny wieczór – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

 

Nie jest tajemnicą, że zespół Scorpions cieszy się w naszym kraju wyjątkową popularnością. Jedną z przyczyn jest bez wątpienia fakt, że od ponad 12 lat skład legendarnej grupy zasila Polak, Paweł Mąciwoda. Z formacją tą polski muzyk nagrał dotychczas pięć albumów studyjnych: "Unbreakable", "Humanity – Hour 1", "Sting in the Tail", "Comeblack" oraz obecnie promowany "Return to Forever".

 

Paweł Mąciwoda w składzie na pewno nie jest tu główną, chociaż niewątpliwie jedną z  przyczyn popularności grupy Scorpions w Polsce. Decydujące jest na pewno to, że polscy fani od zawsze uwielbiali takie melodyjne, ale ostre, rockowe granie, a do tego Scorpions trafia nie tylko do fanów rocka czy klasycznego metalu, ale też do zwolenników lżejszej muzyki, jednocząc przy tym pokolenia – podsumowuje Wojciech Chamryk.


Koncert formacji Scorpions odbędzie się 4 marca 2016 roku w hali TAURON Arena Kraków. Wejściówki na to wydarzenie można cały czas nabywać za pośrednictwem stron: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

 

 

Galeria