Reedycja kultowego albumu KISS z niepublikowanymi materiałami

3 listopada 2021

45 lat po sukcesie albumu „Destroyer” grupy KISS, zostanie wydana jego odświeżona wersja. Oprócz zremasterowanej oryginalnej płyty, znajdzie się na nim wiele dodatków, które dla prawdziwych fanów będą prawdziwym rarytasem! Premiera krążka zaplanowana została na 19 listopada. Na żywo KISS zobaczymy już w przyszłym roku w Łodzi, podczas swojej ostatniej trasy koncertowej.

 


KISS kontynuuje obecnie pożegnalną trasę koncertową. I choć Gene Simmons basista i wokalista zapowiadał, że grupa nie zamierza już nagrywać płyt, to jednak będzie można dopisać do CV kolejny krążek. Wszystko przez to, że 45-lecie obchodzi w tym roku kultowy album „Destroy”. Wydany jako czwarty krążek w karierze KISS w 1976 roku, sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i osiągnął status platyny. W 2003 roku magazyn Rolling Stone umieścił go na liście 500 albumów wszech czasów.


Z okazji 45. rocznicy wydania płyty, zespół postanowił odświeżyć jej starą wersję i dodać mnóstwo prezentów dla kolekcjonerów. W pakiecie do zremasterowanej płyty dołączone zostaną nagrania demo utworów z osobistych archiwów Paula Stanleya i Gene’a Simmonsa, alternatywne wersje i „odrzuty” z sesji nagraniowych, a także wydany po raz pierwszy koncert zespołu w Paryżu z 1976 roku.


Całość oprawiona będzie w kolekcjonerskie opakowanie wraz z gadżetami związanymi z zespołem, choć wyraz „gadżety” tak naprawdę nie oddaje tego, co faktycznie ma być dołączane do wydawnictwa. W pakiecie znajdziemy m.in. pamiątkowe naklejki, zdjęcia i plakaty stylizowane na 1976 rok, program trasy „Destroyer”, a nawet książkę zawierającą niepublikowane dotąd wywiady oraz teksty opisujące proces tworzenia albumu. Pozycja ma liczyć blisko 70 stron.


Odświeżona wersja albumu wraz ze wszystkimi dodatkami ukaże się na rynku 19 listopada. Tymczasem KISS kontynuuje pożegnalną trasę koncertową. Początkowo miała się ona zakończyć latem tego roku, jednak przez pandemię występy trzeba było przesunąć, także ten w Polsce. KISS przyjedzie na ostatni koncert w przyszłym roku do łódzkiej Atlas Areny.  To będzie show z prawdziwym powerem: pełen energii i pirotechniki. – Będą to najbardziej wybuchowe, największe koncerty, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy. Jeśli nas kochacie, przyjdźcie na koncert. Jeśli nas nigdy nie widzieliście, to jest odpowiednia pora – zapowiadali muzycy przed rozpoczęciem ostatnich koncertów.  Zakończenie trasy zespół planuje na początek 2023 roku.


Ostatni koncert KISS w Polsce odbędzie się 3 czerwca 2022 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Wydarzenie zorganizuje agencja Prestige MJM. Bilety można kupić na stronie www.biletserwis.pl.