20 grudnia 2017

Magia Wigilijnej Tytki

 

Kilkunastu artystów polskiej sceny muzycznej, najpiękniejsze polskie kolędy i zabytkowy kościół karmelitów bosych pachnący choinkami – w takich okolicznościach odbył się koncert „Wigilijna Tytka” wieńczący charytatywną akcję Caritasu. Kto nie widział na żywo – ma szansę zobaczyć całe widowisko w dwóch odsłonach w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia na antenie telewizyjnej „Dwójki”.

Specjalny koncert kończący akcję charytatywną zbierania do „tytek” produktów spożywczych i chemicznych, organizowaną przez Caritas, odbył się już po raz drugi. W ubiegłym roku artyści śpiewali w Poznańskiej Farze, a tym razem – w zabytkowym kościele karmelitów, Sanktuarium Św. Józefa na Wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu. Gości przywitał znany dziennikarz i prezenter telewizyjny Przemysław Babiarz i zaprosił również publiczność do wspólnego kolędowania.
Podczas koncertu artystom towarzyszyła Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod dyrekcją Piotra Deptucha. I to właśnie instrumentaliści rozpoczęli wieczór od zagrania intro do znanej kolędy w rytmie marsza – Tryumfy Króla Niebieskiego, którą zaśpiewał „Maleo” Malejonek. Kolejną kolędą była cudowna ballada Nie było miejsca dla Ciebie, którą zaprezentowała, z niezwykłą wrażliwością, Justyna Steczkowska, zbierając przy tym zasłużone brawa. Później do prowadzącego koncert Przemysława Babiarza, dołączyła też Anna Popek. Wspólnie zapowiedzieli występ młodej wokalistki rodem z Ostrowa Wielkopolskiego – Mai Gawłowskiej. W jej wykonaniu publiczność usłyszała kolędę Gdy śliczna Panna. Kolejnymi artystami, którzy zaprezentowali się tego wieczora w dostojnym sanktuarium św. Józefa, byli między innymi: Maciej Balcar, zespół Soun 'n' Grace, Andrzej Lampert, Olga Szomańska, Anna Lasota i Jacek Kowalski. Na zakończenie „Wigilijnej Tytki” wszyscy artyści zaśpiewali wspólnie Przekażmy sobie znak pokoju.


Przez cały czas trwania koncertu, w kościele panował podniosły nastrój, a artyści prezentujący się przed publicznością, z pewnością wprowadzili w świąteczny klimat. Jeśli ktoś nie miał szansy na obejrzenie i wysłuchanie tego niezwykłego widowiska, będzie mógł to nadrobić. Cały występ nagrywały telewizyjne kamery, więc w Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia wyemituje go telewizyjna „Dwójka”. Obydwie części rozpoczną się o godz. 18.50. Do realizacji dodanych będzie sporo materiałów filmowych, w których pokazane zostaną: idea „Charytatywnej Tytki”, która w tym roku objęła swym zasięgiem cały kraj oraz rodziny, którym już udzielono pomocy. Ciekawostką dla wielu będzie zapewne fakt, że w projekt pomocy włączyli się także artyści zagraniczni, m.in. zespół Scorpions, który na zaproszenie agencji Prestige MJM, niedawno gościł w Polsce. Materiał z pakowania tytek wraz z życzeniami świątecznymi od części formacji, zostaną również wyemitowane w telewizji podczas retransmisji koncertu. 


– My już widzieliśmy ten koncert i mogę zapewnić, że było to piękne, muzyczne widowisko, wprowadzające nie tylko w magię Świąt Bożego Narodzenia, ale przekazujący także nastrój pełen dostojeństwa i empatii. Zachęcam do zobaczenia retransmisji w telewizji, do której będzie dołączonych sporo materiałów filmowych – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która przygotowała koncert razem z Miastem Poznań, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Telewizją Polską oraz Poznańskim Caritasem. 

 

Galeria