Stulecie Ostrovii: mecz Ostrovia – HSV Hamburg

11 sierpnia 2009

Stulecie Ostrovii

 
W 2009 roku Klub Sportowy Ostrovia obchodził stulecie swojego istnienia. Z tej okazji firma Prestige MJM podjęła się organizacji wyjątkowego wydarzenia – meczu gwiazd piłki ręcznej: Ostrovia – HSV Hamburg. Był to pojedynek, w którym ekipa złożona z rodowitych ostrowian stanęła naprzeciwko HSV Hamburg, a więc jednej z najlepszych drużyn piłki ręcznej naszego globu.
 
HSV Hamburg to zespół, w którym występowali wówczas dwaj wychowankowie ostrowskiego klubu – bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy. Ponadto barw tej drużyny broniły takie gwiazdy światowego szczypiorniaka jak Guillaume Gille, Torsten Jansen, Igor Vori, Hans Lindberg, czy Blażenko Lacković.
 
Ostrovia wystąpiła w składzie skupiającym jej najlepszych wychowanków. Drużynę reprezentowali między innymi: Bartłomiej Jaszka, Bartłomiej Tomczak, Marek Szpera czy Robert Kieliba, dla których gra przeciwko takim piłkarskim tuzom była wyjątkowym dniem w ich sportowej karierze. Należy bowiem pamiętać, że HSV Hamburg to jedna z najlepszych drużyn ostatnich lat, która ma na swoim koncie mistrzostwo Niemiec, dwukrotny sukces w pucharze swojego kraju, triumf w Lidze Mistrzów czy Pucharze Zdobywców Pucharów. 
 
Warto również wspomnieć, że spotkaniu towarzyszyła bogata oprawa artystyczna. W przerwie meczu miał miejsce występ znanej polskiej wokalistki „Paulli". Urodziwa pleszewianka zaprezentowała utwory ze swojej najnowszej płyty – "Nigdy nie mów zawsze". W rezultacie, kibice zgromadzeni w Hali Winiary Arena w Kaliszu byli świadkami wydarzenia bez precedensu w polskim szczypiorniaku.
 
– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem być częścią takiego widowiska. W tym spotkaniu to nie wynik był najważniejszy. Chcieliśmy przede wszystkim godnie uczcić stuletnią tradycję Ostrovii – mówił po spotkaniu Marcin Lijewski.
 
Pod wrażeniem organizacji imprezy był również Bartłomiej Jaszka.
– Świetna impreza. Mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że mogliśmy wystąpić dla tej publiczności. Uważam, że pod względem organizacyjnym wszystko wypadło znakomicie – ocenił imprezę reprezentant Polski.
 
Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy HSV Hamburg 42:24 (21:15).
 
Stulecie Ostrovii przeszło więc do historii, jako impreza o sporym rozmachu organizacyjnym. W opinii ostrowskiego środowiska i środków społecznego przekazu było to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci kibiców. Cieszymy się, że po raz kolejny nasza firma miała okazję organizować tak prestiżowe przedsięwzięcie.


Okolicznościowe wydawnictwa [PDF]

Oficialny plakat

Galeria